Na lavici obžalovaných se ocitl policista Pavel Dvořák z Měřína. Ten bránil svůj pozemek tak vehementně, až se dostal do přetahované s řidičem, který zaparkoval na jeho pozemku. Během incidentu si policista přinesl asi dvoumetrovou střešní lať. Tou měl podle obžaloby svého soka praštit do krku. Kauzou se zabýval Okresní soud ve Žďáře nad Sázavou.

„Obžalobu odmítám, nikoho jsem latí nepraštil,“ řekl u prvního jednání Dvořák, který pracuje u cizinecké policie. Obžalován byl z ublížení na zdraví a výtržnictví. U soudu se hájil tím, že se snažil vytyčit hranice svého pozemku, aby mu na něm nikdo neparkoval.

Policista Pavel Dvořák se svým obhájcem u soudu ve Žďáře nad Sázavou.
Policista z Vysočiny urputně bránil svůj pozemek. Soka měl praštit střešní latí

„Dal jsem tam hranolek a přinesl si i střešní lať,“ podotkl policista. Pozemek Dvořák ohraničoval v době, kdy věděl, že na místo přijede poškozený, což je bývalý partner Dvořákovy současné manželky.

Policista si rozsudek, který padl minulý týden, nakonec poslechnout nepřišel. Nedostavil se ani jeho advokát. Oba se soudu dopředu omluvili. Jejich argumenty zazněly při předchozích jednáních. Podle nich nešlo o trestný čin, ale maximálně o přestupek proti občanskému soužití. Žďárský soud měl ale nakonec jiný názor.

„Obžalovaný byl soudem uznán vinným a odsouzen k peněžitému trestu sto padesát tisíc korun. Rozsudek není pravomocný,“ informoval o případu Jan Fichtner z jihlavské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně.

Požár haly s prasaty v Jívoví na Žďársku.
FOTO: V Jívoví na Žďársku hořela střecha haly s prasaty. Škoda je v milionech

Dvořák byl původně obžalovaný z dokonaného trestného činu ublížení na zdraví. Soud to ale vzhledem k dokazování nakonec posoudil jako pokus.

Kauzou se zřejmě bude muset zabývat Krajský soud v Brně. Obě strany si ponechaly lhůtu na případné odvolání. Policistovi ale v případě, že bude pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin, hrozí vyhazov od policie. „Obžalovaný policista je ve službě mnoho let, takže by mu výsluha zcela jistě náležela,“ podotkl Fichtner.