V případu k smrti pokousané ženy v psím útulku ve Žďáře nad Sázavou z letošního dubna policie zatím nikoho neobvinila. Kriminalisté stále shromažďují důkazy.

Vzteklý pes - Ilustrační foto
Agresivní psi na Vysočině pokousali dítě i poštovní doručovatelku

„V tuto chvíli nemáme žádné nové informace, které bychom mohli k tomuto případu zveřejnit,“ sdělila Deníku krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

Provozovatelka útulku Hana Janáčková se při rozhovoru s reportérem Deníku rozplakala. Z toho, co se stalo, je stále velmi rozrušená. „Byla to shoda různých nešťastných náhod,“ uvedla pouze s tím, že se o události nechtěla dál bavit. Janáčková řekla, že policie mimo jiné čeká i na výsledky kontroly ze strany inspektorátu bezpečností práce.

Pes, který napadl v psím útulku ve Žďáře nad Sázavou ženu.
Zemřela žena pokousaná psem ve žďárském útulku, o život bojovala v nemocnici

„Případem se zabýváme. Ve společnosti Úsvit o. p. s. v současnosti probíhá kontrola zaměřená na bezpečnost a ochranu zdraví na pracovišti. Do chvíle pravomocného ukončení kontroly nemůžeme veřejnosti sdělovat žádné podrobnosti,“ sdělil mluvčí Státního úřadu inspekce práce Richard Kolibač.

Agresivní pes měl být v době útoku zavřený v kanceláři. Když pak oběť otevřela dveře, zvíře se na ni mělo vrhnout a pokousat ji na nohou. Zranění byla tak vážná, že žena skončila v nemocnici, kde přišla nejprve o nohu a po několika dnech na následky vážných zranění zemřela.

Pes, který napadl v psím útulku ve Žďáře nad Sázavou ženu.
Útok psa ve Žďáru. Odpovědnost nese útulek, ne pes, říká majitel

Psa do útulku přivezli městští strážníci. Jeho majitele totiž museli převézt na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Při napadení psem byla podle policejní mluvčí přítomna další osoba, která okamžitě kontaktovala tísňovou linku, a poté také linku 158.

„Hlídka z obvodního oddělení ve Žďáru nad Sázavou byla na místě události do pěti minut. Policisté okamžitě zasáhli a podařilo se jim psa od ženy odtrhnout, a tím zabránili dalšímu útoku. Policisté poté vážně zraněné ženě až do příjezdu zdravotnické záchranné služby poskytovali neodkladnou první pomoc,“ informovala tehdy Čírtková. Na případ pak veřejnost upozornili příbuzní oběti.