Žena pod vlivem drog s asi jedenácti migranty v osobním autě se loni v říjnu snažila ujíždět před policejní hlídkou po dálnici na Vysočině. Velmi nebezpečná jízda nakonec dopadla dobře. Nikomu se nic nestalo. Cizinka ze Švédska nakonec sama zastavila. Kromě toho, že neměla zaplacený dálniční poplatek, tak se v jejím osobním autě tísnilo jedenáct vyděšených Turků.

Žena se je snažila přes naše území převézt za hranice. Případem se tento týden ve čtvrtek zabýval Okresní soud v Havlíčkově Brodě.

Policie musela použít pro zastavení auta speciální pás.
Největší automobilové honičky na Vysočině. Koukněte na šílené jízdy

Obviněná žena u hlavního líčení nakonec přiznala vinu. „Chovala se pokorně. Prvně se k činu nepřiznávala a tvrdila, že jí migranti do auta sami naskákali a ona nemohla nic dělat. Pak ale napsala policii dopis, kde popsala, že se snažila migranty převézt a vydělat si tím nějaké peníze,“ popsala soudkyně Jana Panská.

Případ se stal loni devátého října dopoledne na 119. kilometru u sjezdu na Jihlavu ve směru na Prahu. S autem cizinka sjela z dálnice až za Humpolcem na exitu 81 a ve velmi nebezpečné jízdě pokračovala směrem na Ledeč nad Sázavou. Za obcí Hojanovice ale nakonec sama zastavila.

Zdroj: Celní úřad pro Kraj Vysočina

„V osobním vozidle se nacházelo dalších šest dospělých osob a pět dětí. Dva dospělí seděli v kufru vozidla, na zadních sedadlech byli tři dospělí, kteří měli na klíně čtyři děti. Na sedadle spolujezdce seděla žena s malým dítětem v náručí,“ popsal zásah už dříve mluvčí celníků na Vysočině Richard Zeman.

Švédku i přes její doznání poslal soud do vězení na čtyři roky a zákaz řízení má na tutéž dobu. Po odpykání trestu bude muset žena území republiky opustit. Soud ji vyhostil na čtyři roky. Rozsudek je pravomocný.