Ve šlágru kola, v souboji druhého celku tabulky s prvním, ve středu od 17.30 hokejisté Horácké Slavie Třebíč vyzvou vedoucí Porubu. Do utkání půjdou po nedělní prohře 1:4 na ledě Zlína.

Tam sice Horáci dobře začali, ale poté už dávali góly pouze Berani. Jediným úspěšným střelcem Třebíče byl v neděli David Michálek. „Neodehráli jsme špatný zápas, proto je škoda, že jsme nezískali ani jeden bod,“ mračil se pro klubový web Horácké Slavie Michálek.

Ten mohl v neděli vedení Třebíče i zvýšit, jenže sólový únik neproměnil a domácí hned z protiútoku vyrovnali. „Tam se utkání zlomilo. Jedu sám na bránu a udělám takovou blbost, kterou jim navíc nahraju do brejku. Byl to laciný gól,“ zlobil se sám na sebe.

Přesně takto vypadala většina zápasů FC Žďas v první polovině této divizní sezony. Skórující Marek Šerý (zcela vlevo) a v závěsu za ním radující se spoluhráči.
Divizní podzim: Žďár předvedl skvělou jízdu. Tým se posunul, těší kouče Pohanku

Na souboj s lídrem tabulky se čtyřiadvacetiletý útočník Třebíče těší. „Poruba letos hraje výborně. My se každopádně budeme soustředit na sebe, budeme hrát svou hru, doplněnou obětavostí, a věřím, že uspějeme,“ dodal Michálek.

V předešlém kole se nedařilo ani hokejistům jihlavské Dukly. Ti v pelhřimovském azylu podlehli Litoměřicím 2:5.

Oba góly přitom vstřelili až v úplném závěru zápasu. „Pokud bychom se rvali od začátku zápasu tak, jako v posledních deseti minutách, věřím tomu, že by se nám to vrátilo ve vstřelených gólech. Naše předešlé neproměňování šancí rozhodlo o výsledku zápasu,“ řekl asistent kouče Dukly Karel Nekvasil.

Hokejisté Dukly Jihlava hrají na ledě Sokolova ve středu od 18.00.

CHANCE LIGA - 21. KOLO
STŘEDA: Litoměřice – Zlín, TŘEBÍČ – Poruba (oba 17.30), Prostějov – Vsetín, Slavia Praha – Frýdek-Místek, Kolín – Pardubice B, Přerov – Šumperk, Sokolov – JIHLAVA (vše 18.00).