SKUPINA ZÁPAD

H. BROD – KOLÍN 1:3

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, čekalo se, kdo první udělá chybu. Jenže šance nepřicházely a se střelami si poradili oba gólmani. Branky se diváci dočkali až ve 28. minutě, kdy kolínský Jiří Kadlec st. došťoural puk za Dusíkova záda. Bruslaři si následně vytvářeli tlak, ale jejich koncovka byla žalostná. Navíc nedokázali využít šest přesilových her.

„My jsme dnes propadli v koncovce. Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli tlak. Dnes jsme totálně vyhořeli v přesilovkách. Postavili jsme nový tým, ale nemůžeme se na to pořád vymlouvat. Před gólem soupeře jsme vždy měli tutovku, a nedali jsme ji. To není o nějaké náhodě nebo štěstí, ale je to o těch hráčích, jestli se tam tlačí, nebo ne,“ řekl na úvod brodský trenér Aleš Totter.

Jiskřičku naděje vykřesal na začátku třetí třetiny Lukáš Endál, který pohotově vyrovnal. Zápas zlomila 56. minuty, kdy ujel Josef Malý a prostřelil nejistého Dusíka. Konečnou podobu výsledku dal do prázdné branky David Šafránek.

„Nemůže se vymlouvat na rozhodčího nebo něco jiného, dnes jsme měli vyhrát. Klobouk dolů před fanoušky, jak povzbuzovali. Dali přednost nám před atraktivním basketbalem, který běžel v televizi. Po tomto výsledku a výkonu příště dají přednost televizi. Jsem z toho zklamaný, měli jsme hrát líp. Nechci tady mluvit v emocích, ale jak je tým nezkušený, tak to může takhle vypadat celou sezonu, že budeme takhle naivně prohrávat. Musíme to co nejdřív zastavit, protože jestli takhle budeme pokračovat, tak tady budeme hrát s Kláštercem a nebudeme mít třeba ani bod. Máme teď dva těžké zápasy venku, hráči si to musí uvědomit. Dnes nemůžu kromě fanoušků nikoho pochválit,“ dodal Totter.

Branky a nahrávky: 44. Endál (Přidal) – 28. J. Kadlec st. (Zumr), 56. Malý (Semirád, Ježek), 60. Šafránek (Zumr). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Michal Huryta, David Urubčík. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 679. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2. H. Brod: Dusík – Vala, Duben, Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Pecen, Kříž – Přidal, Třetina, Endál – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Hubert, Cejpek, Hlídek.

TRUTNOV – ŽĎÁR N. S. 2:3

Hosté přijeli i s posledními posilami Rašnerem, Půžou, Procházkou a Jíchou. V brance tentokrát dostal přednost Sláma. A byli to oba brankáři, kteří v první třetině vychytali několik šancí. A když už byl ten domácí překonán, zachránila ho po Kaňkově střele tyč.

Ve druhé části už branky padaly. Premiérový zásah v dresu Plamenů si připsal po nahrávce Kunstmüllera obránce Rašner. Nováčci se „podíleli“ i na vyrovnání. Za vyhození puku putoval na trestnou Procházka a krátce po něm fauloval Půža. Draci dvojnásobnou přesilovku využili kombinační akcí, na jejímž konci byl Beneš. Za další dvě minuty se měnilo skóre znovu. Přihrávku Tomáše Střechy si nešťastně tečoval obránce do vlastní brány. Podruhé mohl vyrovnat Beneš, Slámu však zachránilo břevno. Přece jen srovnáno bylo po ideálním pasu Poula, za obranu najetý Shamolin výzvu přijal – 2:2.

Trutnovu se posléze naskytla další možnost přesilovky pěti proti třem, i druhá třetina ale nakonec skončila nerozhodně.

Na začátku té poslední se skvěle uvedl Sláma, který zlikvidoval šanci exligového Cetkovského. Rozhodující moment přišel v 51. minutě. Kunstmüller se uvolnil na pravé straně, našel Gregara a ten potvrdil střeleckou formu z přípravy. A když další Cetkovského pokus protančil brankovištěm, odvezly si Plameny premiérové tři body. „Myslím, že si zaslouženě vezeme tři body, protože minimálně dvě třetiny jsme byli lepší. Škoda jen zbytečných faulů ve druhé části,“ řekl trenér Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 24. Beneš (Bartoň, Poul), 34. Shamolin (Poul) – 22. Rašner (Kunstmüller), 26. T. Střecha, 51. Gregar (Kunstmüller). Rozhodčí: Veinfurter – Novák, Potůček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 355. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:1. Žďár nad Sázavou: Sláma – Půža, Pleva, Smejkal, M. Vítek, L. Střecha, Rašner, Procházka – Krupka, Štěpánek, Kaňka, Kunstmüller, Gregar, Hron, L. Bureš, D. Vítek, T. Střecha, Jícha, M. Bureš.

SKUPINA VÝCHOD

M. BUDĚJOVICE – FR.-MÍSTEK 0:6

Ve druhém kole narazil domácí tým na jednoho z největších favoritů soutěže. Do zápasu vstoupil sympaticky, ale Trojan velkou šanci nevyžil. Pak měla Žihadla štěstí po nahození Foltýna, které skončilo na tyči. Favorit se dostal do vedení dvěma slepenými góly během necelé minuty. Nejdříve Jašek vykoupal Máje, a pak se tvrdou střelou prosadil i Luka. Ve druhé třetině mohl tým Jiřího Recha snížit, jenže Trojan znovu nesupěl. Místo toho přišla šťastná branka Sonnka a po přesilovkovém góle Luky bylo rozhodnuto. Žihadla inkasovala v závěrečné třetině ještě další dva góly, a tak se příděl gólů zastavil opět na šesti.

„I když tomu moc výsledek neodpovídá, tak jsme neodehráli herně špatné utkání. Bohužel jsme hráli moc složitě a špatně čistili prostor kolem branky. Soupeř produkoval jednodušší hokej, a to rozhodlo,“ uvedl o zápase domácí kouč Jiří Rech.

Branky a nahrávky: 17. Jašek (Ciencala, Rufer), 18. Luka, 28. Sonnek (Piecha, Schwarz), 36. Luka (Christov, Káňa), 45. Káňa (Luka), 58. Káňa (Luka, Christov). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:2, 0:2. Moravské Budějovice: Máj – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Latner, Peroutka, Forman, Randa – Rytnauer, Krutiš, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Račický, Barták, Vlašín, Lupač, Horký, Matějka.