PELHŘIMOV J. HRADEC 6:3

Pelhřimov ukázal, že prohra o víkendu v Táboře byla spíše otázkou náhody a momentální formy, a v zápase proti Vajgaru zase našel vítěznou tvář. „Proti poslednímu týmu tabulky jsme potvrdili roli favorita, dvě třetiny jsme byli jasně lepší," nabídl svůj pohled na dění na ledě trenér Ledních Medvědů Martin Meloun.

Domácí šli postupem času do vedení 5:1, ale pak si situaci zbytečně zkomplikovali. Soupeři povolili slepenými góly snížit na 5:3. „Ztratili jsme tempo, hráči si mysleli, že už je rozhodnuto. Soupeř potrestal chyby a mohlo to být pořádné drama. Dostali jsme se do hodně nelehké situace, ale můžeme si za to sami," zlobil se Meloun. Ten si mohl po poslední siréně oddechnout. Jihočeši už se střelecky neprosadili, naopak Plachý při power play soupeře pečetil vítězství Pelhřimova.

Branky a nahrávky: 6. Bezděk (Kopic), 8. Bezděk (Kopic), 21. Tecl (Plachý, Marek Hadrava), 33. Plachý (Marek Hadrava), 46. Svoboda (Votápek), 60. Plachý 44. Záhora (Voříšek), 51. Kocar (Šperger), 52. Kasalý (Jasečko). Rozhodčí: Pokorný Klouda, Musil. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 430. Třetiny: 2:0, 2:0, 2:3.

Pelhřimov: Brabec Adam, Beneš, A. Jelínek, Z. Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Pavlík, Veselý, Žuček, Plachý, Tecl, Marek Hadrava, Bezděk, Kubát, Kopic, Votápek, Vylíčil, Svoboda, Brychta.

M. BUDĚJOVICE KLÁŠTEREC N. O. 9:1

Téměř tři sta kilometrů museli ve středu absolvovat hokejisté Klášterce nad Ohří při cestě do Moravských Budějovic. K zápasu nastoupili se třemi útoky a dvěma obranami, z nichž hned šest hráčů bylo ročník narození 1995. I z toho důvodu se tento souboj stal jasnou kořistí Žihadel, která nakonec hosty rozstřílela 9:1.

„Byl to zápas k ničemu. Klášterec vyhodil dvanáct tisíc za autobus a pro nás to byl takový lepší trénink. Kdyby ty peníze dali radši někam do mládeže, tak by to bylo lepší. Bohužel svaz to takhle rozhodl a my to musíme respektovat," postěžoval si trenér domácích Rudolf Cakl na nepříznivý středeční termín.

Vzhledem k tomu, že karty byly rozdány jasně už před zápasem, bylo nejdůležitější, aby jeho svěřenci udrželi koncentraci. „Pro nás to byla povinnost, vyhrát. Musel jsem kluky nahecovat, aby to neodflákli. Dopředu sice věděli, že zápas snad ani prohrát nejde, ale musel jsem je hecovat, aby do toho dávali sto procent. To se podařilo a góly přišly," konstatoval domácí kouč.

Moravské Budějovice tak daly zapomenout na porážku v Sokolově a ani ve čtvrtém domácím utkání neztratily žádný bod. Teď už se ale soustředí na sobotní duel s pražskou Kobrou. „Byl bych rád, kdybychom nějaké body přivezli. Věřím, že mančaft na to sílu má a že se tam o to popereme," uzavřel Cakl.

Branky a nahrávky: 5. Vlček (Hobza), 15. Sechovec (Telesz), 21. Telesz, 23. Kesner (Sechovec), 30. Trojan (Pěška, Přidal), 33. Tobola (Pěška, Přidal), 38. Trojan (Pěška), 43. Telesz (Zahradník), 50. Matějka (Vlček) 43. Suk (Jáchym, Ziko). Rozhodčí: Helt Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 3:7. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 305. Třetiny: 2:0, 5:0, 2:1.

Moravské Budějovice: Šťastný Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Přidal, Pěška, Trojan, Vlček, Dostál.

KOLÍN ŽĎÁR N. S. 7:2

Výsledková houpačka pokračuje. Plameny ke třem porážkám a poté výhrám v řadě zařadily druhou sérii tří proher. Tu zakončily debaklem u Labe.

Proti prvnímu Kolínu se poprvé dostal do branky havlíčkobrodský Petr Opršal. Na letošní premiéru by však nejraději hned zapomněl. Po bezbrankové první třetině se v solidní šanci ocitl Kaňka a po něm dorážející Jan. Domácí gólman kryl. Poté se vytáhl Opršal perfektním zákrokem, ale to bylo z pozitivního hodnocení hostující strany na dlouho vše. Vyloučení Jana přetavil v první gól Ježek, půl minuty po něm zvýšil Malý. Oddechový čas zabral jen na pět minut. Další dva slepené góly Žďár poslaly do kolen. Razítko za nepovedenou třetinu vystavil gólem do šatny Morkes, 5:0.

Plameny se nakonec prosadily až za stavu 7:0, kdy vystřídal nešťastníka Opršala Jiří Sláma. Symbolické snížení obstarali Staněk s Kotlíkem.

„Do půlky zápasu jsme drželi krok, ale po dvou inkasovaných gólech během půl minuty jsme se rozsypali. Opršal nás dlouho držel, ale pak ho kluci nechali na holičkách. Kolín byl dnes ve všem lepší," uznal hostující trenér Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 28. Ježek (Šafránek), 28. Malý (Valášek), 34. Malý (Mejzr, Valášek), 35. Valášek (Jankovský), 40. Morkes (Hanzl), 51. Marvánek (Barták), 53. Hanzl (Chaloupka, Ježek) 54. Staněk (Kaňka), 58. Kotlík (M. Vítek). Rozhodčí: Battěk Beránek, Ledinský. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 640.

Žďár nad Sázavou: Opršal (53. Sláma) Šír, Staněk, Pleva, Smejkal, Jan, Beneš, M. Vítek Kunstmüller, Dítě, Hron, Krupka, Kaňka, Štěpánek, Plachý, Kotlík, D. Vítek, Gregar.

Ostatní výsledky 10. kola: Bílina Sokolov 2:5, Milevsko Tábor 1:8, Nymburk Jablonec nad Nisou 5:2, Řisuty Kobra Praha 3:4 p, Vrchlabí Klatovy 9:2.