Žďár si ve středečním utkání ve Vsetíně připsal druhou výhru v řadě a svoji stoupající formu bude chtít potvrdit i s Prostějovem. „Každý tým si během sezony projde výsledkovou krizí, bylo to částečně ovlivněno i tou aférou po utkání se Šternberkem“ vysvětlil trenér Žďáru Jaroslav Benc. Ten tuší, že jeho svěřence nečeká v neděli nic lehkého. „Prostějov je předposlední a dělají zde vše pro záchranu, přišlo několik posil z Havířova a Chrudimi, což se okamžitě projevilo a Prostějov čtyřikrát vyhrál, budeme to mít tedy hodně těžké,“ povzdechl si Benc.

Ve Žďáře se potýkají s nedostatkem obránců, proto se chtějí pokusit získat z prvoligového Havlíčkova Brodu Radima Křišťana. „Hrajeme na pět beků, Radim by se nám hodil,“ řekl Benc. Před nedělním utkáním navíc visí otazník nad startem žďárského Sobotky a Mühlfaita, který má problém s třísly. O jejich startu rozhodne předzápasový trénink. „Proto bychom chtěli doplnit tým o juniora Kauta, který působí v Pardubicích,“ přeje si Benc. Pokud by nevyšli námluvy ani s Křišťanem ani s Kautem, musel by Benc povolat hráče ze žďárské juniorky.

Problémy se zraněními mají i v Meziříčí. Čtrnáctý tým druhé ligy potřebuje body jako sůl a další možností k jejich zisku bude víkendový duel v Pelhřimově. Oba týmy dělí v tabulce čtyři body, proto se očekává vyrovnaný zápas.

„Potřebujeme bodovat, ale Pelhřimov hraje doma velmi dobře,“ varuje trenér Meziříčí Bohumil Prachař.

Ten nemůže pro víkendové utkání počítat se zraněným Heřmanským a o startu Nekvasila s Bukáčkem se rozhodne těsně před zápasem. „V duelu s Opavou jsme prohráli, ale byli jsme lepším týmem, věřím, že podobný výkon předvedeme v Pelhřimově a vyhrajeme,“ uzavřel Prachař.

Radek Špatka