Žďárští hokejisté doma deklasovali lídra

Vysočina – Pohled na tabulku skupiny Střed ve druhé hokejové lize už není z pohledu Vysočiny tak tristní. Hokejisté Pelhřimova a Žďáru nad Sázavou se díky vítězství posunuli o něco vpřed. Naopak Chotěboř po středečním vítězství nad Žďárem nedokázala výkon zopakovat a v Nymburce prohrála.

23.11.2010

Hokejisté Žďáru nad Sázavou (v tmavém) deklasovali v 17. kole druhé ligy vedoucí tým skupiny Střed Benešov 10:4. Hattrickem se v tomto zápase blýskl domácí kapitán Plachý. Foto: Veronika Ostrčilová

Chotěbořským fanouškům ale svitla naděje, protože se klubu podařilo sehnat generálního partnera a vedení nyní intenzivně jedná o posilách.

NYMBURK - CHOTĚBOŘ 6:2

V Nymburce odehráli chotěbořští hokejisté bezbrankovou úvodní třetinu, kdy byli blízko gólu Valko a zejména Hospodka. Domácí šli v první polovině utkání dvakrát do vedení na 1:0 a 2:1. Chotěboři se vždy podařilo srovnat. Teprve na třetí gól nenašla odpověď. Ten inkasovali minutu po vyrovnání. Poté už domácí v utkání dominovali a do konce druhé části získalo tříbrankový náskok.

Chotěboři se podařilo sehnat generálního sponzora, proto se vedení vrhlo na shánění posil. V chotěbořském týmu se ve víkendovém zápase objevily další nové tváře, obránci Florián s Kořínkem, v útoku Valko a bývalý brodský a jihlavský hokejista Václav Adamec. V brance vystřídal ve 37. minutě Opršala další nová posila gólman Malý.

Branky a nahrávky: 24. Liška (Zadina, Kazatel), 27. Hataš (Turinský, Klíma), 33. Vacek (Šimek, Němeček), 36. Šimek (Němeček, Vacek), 37. Zadina (Liška), 49. Zadina (Liška, Tondr) – 26. Adamec (Florian, Prachař), 32. Šulc (Burián, Bělohlávek). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 400. Třetiny: 0:0, 5:2, 1:0.Chotěboř: Opršal (37. Malý) – Florián, Kořínek, Halamka, Popela, Krpálek, Bělohlávek, Repa – Valko, Prachař, Fila – Babkovič, Adamec, Řehoř- Šulc, Burián, Hospodka – Škarýd, Venc.

PELHŘIMOV – TRUTNOV 4:2

Pelhřimov ukořistil velmi cenné body, které zastavily jeho pád druholigovou tabulkou. Navíc si úspěšnou premiéru v roli hlavního trenéra odbyl Martin Meloun. „Bylo to utkání, které rozhodčí rozkouskoval množstvím dvouminutových trestů. Rozhodlo to, že jsme se od druhého inkasovaného gólu umravnili a hráli častěji v plném počtu,“ vyslovil názor kouč.

Pelhřimovští opravdu do zápasu nevstoupili dobře. Po brilantní kombinaci prvního útoku šli sice brzy do vedení, ale ve zbytku první třetiny hráli prakticky pořád v oslabení. Soupeř vyrovnal a v úvodu druhé části se dokonce dostal do vedení.

Pak se domácí umravnili, zlepšili pohyb i kombinaci a byli až do konce lepším týmem. V přesilovce vyrovnal Havel, skóre otočil únikem a blafákem Plachý. V poslední části se hrálo dlouho bez branek a s blížícím se koncem už hosté riskovali. Do otevřené obrany v 55. minutě pronikl Roháčik a jeho geniální přihrávku uklidil do sítě Hrbatý.

Branky a nahrávky: 6. Hrbatý (Tecl, Plachý), 27. Havel (Kubát, Roháčik), 34. Plachý (Hrbatý), 55. Hrbatý (Roháčik) - 18. Jindřich (Šimoníček, Kuna), 25. Jindřich (Berger). Rozhodčí: Doležal - Mertl, Slavík. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 521.Pelhřimov: Klestil - Rašner, Zítka, Roháčik, Šustr, Plch, Fibikar, Beneš, Jelínek - Hrbatý, Plachý, Tecl - Suk, Havel, Kubát - Dostál, Lazorišák (18. M. Hadrava), Votápek.

ŽĎÁR N. S. – BENEŠOV 10:4

Středeční porážka s jasně poslední Chotěboří zřejmě pořádně otřásla s kabinou žďárských Plamenů. Místní hráči totiž vlétli na lídra druhé ligy jako uragán a už v první třetině rozhodli o osudu zápasu. Žďárské hokejisty rozpálily úvodní branky obránce Koželuha a následná smršť nezastavitelné první formace, jež na podobný výkon čekala už jako na smilování. „Jsem šťastný, že jim tam ty góly napadaly, ale zahráli všichni, nejen první pětka,“ těšilo kouče Kuchyňu.

Od druhého dějství se do hry vrátil i Benešov, jenž snížil na 7:3, ale poté už úřadovali hlavně domácí. Devátý gól do hostující sítě přidal ve 49. minutě Smejkal a dlouho vyvolávanou desítku zrežíroval v závěrečné minutě svým hattrickem kapitán Plachý.„Utkání nabídlo všechno, rychlost, pohyb, přihrávky, střelbu a chuť jít za vítězstvím. Potvrdilo se, že se nám daří proti silným soupeřům, kteří chtějí hrát hokej,“ zhodnotil Kuchyňa.

Branky a nahrávky: 4. Koželuh (Doležal), 9. Koželuh (Vítek, Doležal), 12. Kotlík (Heřmanský), 13. M. Sobotka, 18. Plachý (Koželuh, M. Sobotka), 20. M. Sobotka, 30. Plachý (M. Sobotka, Doležal), 36. Bukáček (Dítě), 49. Smejkal (Dítě), 60. Plachý (Vránek, M. Sobotka) – 21. Kaňka (Jonáš, R. Verbík), 35. Jonáš (J. Verbík), 35. Kaňka (Jonáš, J. Verbík), 60. Holánek. Rozhodčí: Humpolíček – Zídek, Samuel. Vyloučení: 9:12, navíc J. Verbík a Burián (oba BEN) 10 min OT. Využití: 6:3. Diváci: 650. Střely na branku: 29:28. Třetiny: 6:0, 2:3; 2:1.Žďár nad Sázavou: Sláma – Koželuh, Smejkal, Pleva, Heřmanský, R. Sobotka, Vránek, Plachý, M. Sobotka, Bukáček, Kunstmüller, Kotlík, Kočan, Doležal, Dobiáš, Vítek, Dítě.
Ostatní výsledky 17. kola: Jindřichův Hradec – Kolín 6:3, Milevsko – Kutná Hora 7:1.