Za normálních okolností by si mládežnický reprezentant na extraligovou premiéru zřejmě ještě nějaký čas počkal, jenže osud tomu chtěl, aby „to přišlo“ již nyní.

První krůčky na ostravském ledě přišly pro Pytlíka již v osmé minutě, kdy zaskočil za Patrika Zdráhala, který si musel odskočit přebrousit brusle. Že trémou rozhodně netrpí, dokázal mladý útočník okamžitým ohrožením olomoucké svatyně. „Skákalo to tam před gólmanem, tak jsem to chtěl dorazit do branky. Ale chytil mi to,“ líčil Jaromír Pytlík po utkání novinářským mikrofonům.

Ilustrační foto.
Po bodu. Nastavené časy hokejistům o víkendu příliš nesvědčily

Jeho nasazení do hry pak ještě urychlilo zranění spoluhráče. Původně si totiž měl Pytlík jen přičichnout k extraligovém hokeji. Na začátku prostřední části pátečního utkání musel po nárazu olomouckého Jana Knotka odstoupit David Květoň. Další šance byla tu. „Byl jsem docela překvapený, že jsem se vůbec dostal na led. Pak se ovšem zranil jeden ze spoluhráčů, tak jsem šel na led,“ popisoval šestnáctiletý mladíček horké chvilky na lavičce a přidal k tomu své první poznatky z kvality a náročnosti elitní soutěže.

„Je to velký rozdíl, hokej je o hodně rychlejší, hraje se více do těla, více lidí na tribunách, lepší atmosféra,“ popisoval hráč, jehož Vítkovice získaly teprve před pár týdny z druholigového Žďáru nad Sázavou.

Ačkoliv už Pytlík trénuje s Vítkovicemi, nastupuje ve druhé lize za Žďár, v premiérové sezoně zatím posbíral 19 bodů (11+8) z 18 utkání. „Jsem moc rád, že jsem si mohl extraligu zahrát. Byl to skvělý zápas,“ liboval si Jaromír Pytlík.

Děti si v Novém Městě užívají zimní radovánky přímo na náměstí.
OBRAZEM: Děti si v Novém Městě užívají zimní radovánky přímo na náměstí

„Jaromír je především příslibem do budoucnosti. Je velice talentovaný, patří k jedněm z nejlepších českých hráčů v ročníku 2001,“ zdůraznil generální manažer a kouč Vítkovic Jakub Petr.