Na Mistrovství České republiky v Hradci Králové jeho tým nejdříve podlehl domácím 0:1, ale poté porazil i díky dvěma brankám Nečase Zlín 4:2. Český reprezentant do 16 let si schoval dva zásahy i na poslední zápas s Chomutovem (2:0) a se čtyřmi góly se stal nejlepším střelcem družstva. Ze zlata se radovali domácí, bronz putoval do Chomutova.
Třinec, přemožitel Žďáru nad Sázavou v osmifinále play-off, nestačil ve čtvrtfinále právě na Nečasovu Kometu Brno.

Zbylí tři žďárští odchovanci v barvách Pardubic – Martin Kaut, Ondřej Trejbal a Ondřej Machala, vypadli ve velmi těsném čtvrtfinále právě s pozdějšími mistry.

Po krátkém odpočinku čekají na Nečase, Kauta a Machalu reprezentační povinnosti. Kouč Pavel Arnošt povolal trio na soustředění ve Slaném a následný turnaj čtyř zemí v Rusku. Jedním z náhradníků je v nominaci i obránce Ondřej Trejbal.

Ten svou šanci určitě dostane, protože v polovině dubna prověří národní tým dvě utkání se Slovenskem, na něž Trejbal obdržel pozvánku do hlavního týmu. 

Post náhradníka na turnaj české reprezentace do 17 let ve Švýcarsku připadl i žďárskému Tomáši Havránkovi, který působí ve službách Komety Brno.