Do středy v jedenácti případech vždy vyhráli hostitelé, po 33. kole už domácí celek vyhrál podvanácté. Přitom úvod nenasvědčoval, že by tradice měla pokračovat. Pelhřimovský Spartak se dostal do rychlého dvoubrankového vedení, ale tři body si nakonec připsal Žďár po výhře 5:2.

II. liga – skupina Střed

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 5:2

Domácí opozdilci z řad diváků se v úvodu museli při pohledu na světelnou tabuli štípat do tváře. Po necelých čtyřech minutách hry totiž Spartak v derby vedl 2:0. Studenou sprchu načala v čase 0:28 blesková akce první formace, na jejímž konci byl přesný Votápek. Druhý gól přidal těsně po skončení první hostující přesilové hry Dostál a Plameny byly evidentně zaskočeny. Od třetí branky je uchránil jen brankář Sláma.

Žďárské procitnutí přišlo až v 8. minutě. Při vyloučení Dostála se domácí nadechli k velkému tlaku a ten vyústil v Manovo snížení. Na začátku druhého dějství mohl zmrazit zlepšující se Plameny trest za šest hráčů na ledě. Ale ani jedna ze tří gólovek za pozorným Slámou neskončila. A tak udeřilo na druhé straně. Přímo k vyhozenému puku se z trestné lavice dostal Dítě a v nájezdu mazácky vyzrál na Dolejše. O tři minuty později byl obrat dokonán, když se v přesilovce trefil z dorážky domácí kapitán Jiří Plachý. Žďárských byl do konce třetiny plný led, a nebýt skvěle chytajícího Dolejše, nebylo by v poslední části o co hrát. Stav 3:2 ale vydržel.

V závěrečné třetině se často vylučovalo. V přesilovce mohl zvýšit Jiří Plachý, ale pěknou Vránkovu asistenci nevyužil. Na druhé straně se snažil čarovat Votápek, ale Slámu nepřelstil. Rozhodnutí přišlo ve 46. minutě. Malec vybojoval v útočné třetině puk, předložil ho Kunstmüllerovi a ten našel zcela volného Bukáčka – 4:2. Hosté měli posléze výhodu tří přesilových her, ale na aktivně bruslící Plameny nevyzráli. Místo pelhřimovského tlaku přišlo další vyloučení, které první formace Žďáru hostům osladila ukázkovou spoluprácí a pátým gólem.

V derby Žďáru s Pelhřimovem se tak protáhla série domácích výher už na tři roky, Žďár si navíc díky tříbodovému vítězství definitivně zajistil účast v play off. „Hokej se hraje šedesát minut a jsem rád, že se kluci přesvědčili o tom, že se dá hrát i za stavu 0:2. Od poloviny utkání už jsme byli lepším týmem. I přes 19 vyloučených musím pochválit rozhodčí, kteří kromě incidentu hostujího Havla ve druhé třetině zápas zvládli tak, jak se sluší,“ zhodnotil utkání kouč Žďáru Petr Kuchyňa. „V úvodu nám to tam napadalo, ale pak jako když utne. Zápas jsme si prohráli vlastní střeleckou nemohoucností. Musím uznat, že soupeř bral body zaslouženě, ve druhé polovině zápasu byl i bruslařsky lepší,“ prohlásil pelhřimovský trenér Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 9. Man (Dítě), 24. Dítě (Střecha), 27. J. Plachý (Heřmanský), 46. Bukáček (Kunstmüller), 59. Vránek (J. Plachý, M. Sobotka) – 1. Votápek (Hrbatý, T. Plachý), 4. Dostál (Kuřítko). Rozhodčí: Skoupý – Mlčoch, Bilík. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. Diváci: 687. Střely na branku: 35:25. Třetiny: 1:2, 2:0, 2:0. Žďár nad Sázavou: Sláma – Koželuh, Doležal, Heřmanský, Pleva, Kolda, Střecha – J. Plachý, M. Sobotka, Vránek – Kunstmüller, Dítě, Bukáček – R. Sobotka, Kotlík, Kočan – Man, Malec, Slavík. Pelhřimov: Dolejš - Zelený, D. Kasalý, Fibikar, Šustr, Posmyk, Beneš, Randa - Votápek, T. Plachý, Hrbatý - Mikšovský, Havel, Suk - Kuřítko, Dostál, Barták.

J. HRADEC – CHOTĚBOŘ 10:4

Chotěbořským hokejistům se i po náhlém vzepětí a výhře v Kutné Hoře 6:3 mnoho nadějí na ledě favorita nedávalo. Průběh střetnutí to potvrdil. Domácí by rádi po několika letech znovu okusili první ligu, a to proti Chotěboři potvrdili, po zaváhání Benešova se dokonce vyhoupli na první příčku.

Hokejisté Vajgaru šli do zápasu s velkým elánem a převyšovali soupeře od začátku ve všech herních činnostech. Dařila se jim kombinace, dobře bránili a většinou přesní byli i v koncovce. Chotěboř sice v 6. minutě zápasu vedla 1:2, ale do konce druhé třetiny si domácí vybudovali čtyřbrankový náskok, který si již pohlídali. V dalším průběhu přidali ještě čtyři branky, a když hosté vstřelili dvě, bylo z toho konečné skóre 10:4.

„Našim hráčům rozhodně nelze upřít snahu a bojovnost. Vajgar byl však výkonnostně někde jinde, byl o třídu lepší a podle mého názoru již nyní na první ligu má. My se potýkáme stále s úzkým kádrem, hráli jsme pouze se čtyřmi obránci a třemi útočnými formacemi a na technicky vyspělého soupeře jsme prostě nestačili,“ přiznal trenér Chotěboře Stanislav Mečiar.

Branky a nahrávky: 4. Chmel (Mařík), 14. Mikš (Milotinský, Tupý), 18. Skokan (Mikš, Tupý), 26. Bula (bez asistence), 31. Heršálek (Mařík), 39. Mařík (Hofmeister), 44. Mařík (Skokan, Mazanec D.), 50. Pospíchal (Hofmeister), 52. Švihálek (Hofmeister, Mařík), 53. Skokan (Mikš, Milotinský) - 4. Venc (Burian), 6. Valko (Venc), 50. Hospodka (Valko), 56. Kováč (Hemský, Babkovič). Rozhodčí: Pokorný – Samuel, Zídek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 460. Třetiny: 3:2, 3:0, 4:2. Chotěboř: Malý (46. Nožka, 53. Malý, 54. Nožka) – Daňo, Florián, Bělohlávek, Kobela, Volf – Babkovič, Hemský, Burián – Hospodka, Venc, Kováč – Martinec, Škarýd, Jánský.
Ostatní výsledky 33. kola: Nymburk – Trutnov 5:3, Milevsko – Benešov 5:4, Kutná Hora – Kolín 2:5.