Druhé čtvrtfinálové zápasy, ve kterých si sobotní soupeři prohodí pořadatelství, jsou na programu dnes od 18 hodin.

ŽĎÁR N. S. PELHŘIMOV 4:0

Stav série: 1:0

Úvodní derby vyřazovací části táhlo. Na Bouchalky si našlo cestu rekordních 1 300 diváků, kteří vytvořili oběma týmům fantastickou atmosféru. Spokojení nakonec odcházeli domácí, kteří byli v koncovce přesnější.

Poprvé stadion burácel už ve 3. minutě. Kolda v přesilové hře od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Stejnou příležitost spartakovci vzápětí nezužitkovali a předznamenali marné dobývání Slámovy svatyně.

Ve druhé polovině utkání uklidnil Plameny Ježek a definitivní hřebíček zasadil ve 39. minutě po nedorozumění v hostující obraně Kunstmüller, 3:0.

Domácí si ve třetí části neodpustili několik vyloučení, ale hrdina zápasu Sláma byl nepřekonatelný a zaznamenal první nulu v sezoně. Konečný výsledek dokreslil Březina, jenž dorazil Štěpánkovu střelu za bezmocného Čekala.

„Hráči k zápasu před tolika diváky přistoupili skvěle. Rychlý gól nás uklidnil a pak už jsme hráli ze zabezpečené obrany. Jen mě mrzí ta vyloučeni v poslední třetině. Všichni musíme poděkovat i Slámovi," neopomenul trenér Plamenů Martin Sobotka svého brankáře.

„Žďár využil naše chyby, utkání hodně ovlivnil rychlý inkasovaný gól. Domácí dobře bránili a dokázali proměnit některé další šance. Musíme zlepšit činnost v útočné třetině, kde se nám v tomto zápase nedařilo," řekl kouč Spartaku Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 3. Kolda (Vítek), 32. Ježek (Kaňka), 39. Kunstmüller (Štěpánek), 58. Březina (Štěpánek). Rozhodčí: Slavka Linhart, Lošťák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1300. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Žďár nad Sázavou: Sláma Smejkal, Kolda, Pleva, Doležal, Staněk, Střecha, Šír, Jan Vítek, Kotlík, Man Kunstmüller, Březina, Štěpánek Ježek, Kaňka, J. Plachý. Pelhřimov: Čekal Beneš, Tobola, Posmyk, Veselý, Podlipnik, Kořínek, Stebih, Adam, Kasalý Marek Hadrava, Bezděk, Suk, Hrbatý, Kubát, Tecl, Martin Hadrava, T. Plachý, Votápek.

HODONÍN M. BUDĚJOVICE 4:3 sn

Začátek zápasu v Hodoníně přinesl obrovské překvapení. Outsider z Moravských Budějovic si totiž vůbec nebral servítky a šel rychle do vedení. Nejprve se po Bartákově nahrávce trefil Kovalský, minutu po něm překvapil domácí obranu i Marek Prokš 0:2. Drtiči byli dokonale zaskočení, a i když Moravské Budějovice výrazně přestříleli, do kabin odcházeli s dvougólovým mankem.

„Začali jsme parádně. V první třetině jsme hráli přesně to, co jsme chtěli, a to nám přineslo ovoce. I když musím říct, že bych byl daleko radši, kdybychom ty dva góly dali až těsně před koncem, kdy už by soupeř nemohl reagovat," konstatoval trenér Žihadel Rudolf Cakl.

Ani po přestávce se obraz hry výrazně nezměnil. Hodonín tvořil hru, dostával se do zakončení, hosté hrozili z rychlých brejků. Do jednoho takového se dostal Zahradník, tváří v tvář Barusovi ale neuspěl. Následně se poprvé v zápase radovali domácí, když využil přesilovku Jurásek. Jejich radost trvala ale pouze jedenadvacet sekund. Prokš vystřelil a důrazný Kuřítko vrátil hostům dvoubrankový náskok.

Už už to vypadalo, že Žihadla svůj náskok udrží až do sirény, z obrovského tlaku se ale nakonec prosadil Stejskal. Gólem povzbuzení domácí po změně stran hned vyrovnali, Moravské Budějovice ale měly dostatek příležitostí na rozhodnutí. Barták ale nejprve neuspěl s bekhendovým blafákem, poté selhal i při proměňování nařízeného trestného střílení.

„To byla velká škoda. Šancí jsme měli víc než dost, bohužel jsme selhali v zakončení," mrzelo Cakla.

Následné prodloužení změnu skóre nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější domácí, když o jejich výhře rozhodl Jurásek. „Vyhrál šťastnější tým," hodnotil budějovický stratég. „Nemyslím si, že bychom byli horší než soupeř. Bohužel rozhodlo proměňování šancí," dodal.

Přesto si mohli hosté odnést z utkání několik pozitiv. „Vyzkoušeli jsme si, že se s Hodonínem hrát dá. Teď se musíme soustředit na duel na našem ledě. Chceme hrát stejně jako teď, budeme čekat na soupeře a hrát na brejky. Věřím, že budeme úspěšní," zakončil Cakl s výhledem na dnešní zápas.

Branky a nahrávky: 29. Jurásek (Stejskal, Polesný), 39. Stejskal (Peš, Skočovský), 42. Jurásek (Stejskal, Peš), rozdohující nájezd Jurásek 4. Kovalský (Barták, L. Sobotka), 5. Prokš (Pometlo, Kuřítko), 29. Kuřítko (Prokš). Rozhodčí:Škrobák Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:0. Diváci: 1287. Třetiny: 0:2, 2:1, 1:0 0:0. Moravské Budějovice: Boška Sechovec, Prkna, Latner, Peroutka, Zábojník, Vlašín Bula, Zahradník, Barták, Kovalský, Janský, Dostál, L. Sobotka, Pometlo, Prokš, Kuřítko.

Ostatní výsledky play-off skupiny Střed: Technika Brno Břeclav 2:1, Kolín Nymburk 6:2.