Nešťastný trenér Jaroslav Benc měl k dispozici pouze třináct hráčů. Velké Meziříčí si další prohrou zkomplikovalo svůj boj o záchranu ve druhé lize. V Orlové trochu nešťastně přišli o nadějné vedení a šest minut před koncem i o všechny body.

Torzo hráčského kádru

Žďár cestoval do Uničova s pouhými třinácti muži, ale dokázal odolávat domácím celé dvě třetiny. Ve třetí části však žďárským hokejistům došel dech a nakonec z toho byla porážka 1:5. „Bylo to velmi těžké utkání a těch třináct kluků odvedlo bojovný výkon. Nemám nic, co bych jim mohl zásadně vytknout,“ řekl k zápasu žďárský trenér Jaroslav Benák. Žďár většinou nezvládá prostřední část utkání. Tentokrát si hokejisté SKLH vybrali slabších chvilku ve třetí části, kdy čtyřikrát inkasovali.

„Vím, že podle výsledku to tak nevypadá, ale opravdu to nebylo špatně odehrané utkání a zlomily nás až ty rychlé branky ve třetí třetině,“ dodal Benák. Ten měl v Uničové k dispozici pouze dvě kompletní pětky a hráčům tak logicky ve třetí části došly síly. „Doufám, že se brzy vylížeme z marodky a snad přijdou dojednané posily a budeme co nejdřív v plné síle,“ uzavřel Benák.

Záchrana se vzdaluje

Poslední Velké Meziříčí bylo lídru tabulky Orlové více než vyrovnaným soupeřem. „Měli jsme ten zápas velice dobře rozehraný, kluci bojovali, odcestovali jsme tam pouze s pěti obránci a třemi útoky,“ hodnotil utkání velkomezeříčský trenér Jozef Zavadil. Toho namíchl výkon rozhodčích. „Rozhodčí předvedli opravdu otřesný výkon, vyloučili nám nejlepšího hráče Karla Nekvasila za vymyšlený faul a zbytek zápasu jsme hráli pouze na dva centry,“ zlobil se Zavadil.

Od Velkého Meziříčí se odvrací štěstí v nejhorší možnou chvíli, kdy vrcholí nadstavbová část. HHK je poslední s jedenáctibodovou ztrátou na předposlední Prostějov a v záchranu věří už jen skalní příznivci.

„Bude pro nás velmi těžké nesestoupit, museli bychom vyhrát několik zápasů v řadě a soupeři ohrožení sestupem naopak zaváhat,“ dodal velkomeziříčský trenér Zavadil.