Celou akci vymyslel Martin Sobotka, který zavezl kotouč do pásma. Rychlou zasekávačkou obelstil domácí obranu, přihrál na modrou Koželuhovi, jenž z první poslal kotouč přímo na nastavenou hůl Mana, a bylo vymalováno.

Nováček ve žďárském dresu nastoupil ve třetím útoku spolu s dalšími mladíky Plchem a Zadinou. Ofenzivní síla třetí formace tak s Manem ještě více stoupla a „mladé pušky“ světelské defenzivě zle zatápěly.

Výsledkem tlaku byl i první gól v domácí síti. „S klukama se mi hrálo dobře, všechno klapalo, ale svůj výkon bych nehodnotil nijak extra. Každopádně jsem rád, že to tam v závěru spadlo a vyhráli jsme. Jen škoda ztraceného dvoubrankového vedení.

Domácí se vrátili do zápasu a utkání se tak zbytečně zdramatizovalo,“ uvedl debutant v kádru SKLH. Hbitého útočníka chválil po zápase také žďárský kouč Benc.

„Je vidět, že Jirka hraje první ligu, má přehled a rychle bruslí. S juniory Plchem a Zadinou se skvěle doplňovali. Man je určitě posilou,“ nešetřil po utkání chválou trenér Benc.

Druhé finále je na žďárském zimním stadionu na programu zítra od 18 hodin a znovu se očekává nadmíru napínavá bitva. „Jsme ve výhodě. V sérii vedeme a poženou nás výborní domácí fanoušci, kteří nás přijeli podpořit i v prvním duelu do Světlé. Pozor si ale musíme dát hlavně na disciplínu, a je taky třeba zvýšit střelbu od modré,“ doplnil šéf žďárské střídačky.