ŽĎÁR N.S. – PELHŘIMOV 3:4

Výsledkově se zápas opět nepovedl, ale předvedená hra žďárských hokejistů se zlepšuje. „Byl to herně vyrovnaný zápas, který pro sebe rozhodl soupeř díky větší pohotovosti v koncovce,“ řekl k utkání trenér Žďáru Jaroslav Benc.

V jejich dresu se představilo několik nových tváří, které nezklamaly. „Do konce týdne bychom chtěli uzavřít jednání o zbývajících hráčích, abychom se mohli plně soustředit na start soutěže,“ dodal Benc.

Během první třetiny se Žďáru zranili Langhans a Souček, a tak byl trenér Jaroslav Benc nucen již po první třetině stáhnout hru na tři pětky. „I když jsme prohráli jsem s výkonem vcelku spokojen, pomalu se nám rýsuje sestava na začátek soutěže,“ uzavřel Benc.

Branky a nahrávky: 1. Štěpánek (Sobotka, Plachý), 31. Fila (Burián, Doležal), 53. Sobotka (Burián) - 13. Šimoníček (Šejnoha, Hadrava), 34. Hadrava (Šejnoha), 36. Siřiště (Pelán), 48. Heřman (Plch, Pelán). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:1. Žďár: Němec - Koželuh, Doležal, R. Sobotka, Pleva, Popela, Jelínek, Souček, Fibikar - Burián, M. Sobotka, Fila - Plachý, Langhans, Štěpánek - Kaut, Mühlfait, Ptáček - Dítě, Kavalír, Havelka.

BŘECLAV – V. MEZIŘÍČÍ 3:2

Jakoby se hokejisté Meziříčí nepoučili z utkání v Hodoníně, kdy doplatili na častá vyloučení. V Břeclavi se opět nechali zbytečně vylučovat a nakonec jejich nedisciplinovanost potrestala Břeclav rozhodující brankou. V první třetině byli lepší domácí a zaslouženě šli do vedení. „Zaspali jsme úvod zápasu, podržel nás gólman Betinec,“ postěžoval si trenér Meziříčí Bohumil Prachař.

Ve zbytku zápasu Meziříčí hru vyrovnalo a zpřesnilo a podařilo se jim smazat dvougólové vedení Břeclavi, když Bukáček na začátku třetí části vyrovnal.

Remízový výsledek trval až do 56. minuty, kdy v přesilovce rozhodl břeclavský Kroupa. „Byl to vyrovnaný zápas, ale výsledkově ani herně se nám nepovedl. Díky častým vyloučením a rozkouskované hře se z obou stran nehrál dobrý hokej,“ zhodnotil Prachař.

Branky a nahrávky: 5. Veselský (Barák), 34. Kárný (Nohel), 56. Kroupa – 35. Sobotka (Bula), 47. Bukáček (Sobotka). Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. V. Meziříčí: Betinec - Smejkal, Stráňovský, Vlašín, Konta, Heřmanský, Pálka, Kochánek – Konečný, Dostál, Kunstmüller, Nekvasil, Bula, Sobotka, Krča, Bašnár, Foltýn.

Radek Špatka