Po úterní plichtě s Pelhřimovem dnes přijede na žďárský zimní stadion Technika Brno, která před osmi dny smetla SKLH 6:1. Utkání začíná tradičně v 18 hodin.

Martine, skvělým vstupem do třetí třetiny jste zápas otočili z 1:3 na 4:3, Pelhřimov však srovnal za 11 vteřin. Řekl jste si k tomu něco?

Hlas jsem nezvyšoval, jde o přípravu. Ale v prvních dvou třetinách jsme začali až moc přátelsky, poté jsme přitvrdili. Problémy jsme měli se zakončením. Hráli jsme na čtyři pětky, s čímž se hráči moc neumí popasovat. Tempo kluků pak není takové, jaké bychom si představovali. Remíza byla spravedlivá.

Překvapil vás zatím v přípravě někdo?

Někteří kluci odehráli teprve první zápas. Hrozně se to mění, žádné závěry bych z toho zatím nevyvozoval. Trápí mě zatím hlavně obrana. Útočníci se nevrací, soupeř stále jezdí do přečíslení. Je to ale ovlivněné přípravou, hráči na sebe nejsou zvyklí, neví, co od sebe čekat. Musím ale přiznat, že loňskou výkonnost si zatím zachoval jen brankář Sláma. Opět chytal výborně, ostatní musí zabrat.

Jaká je situace ohledně Radka Hamana?

Radek už podepsal lístky, takže je naším hráčem. Jsme domluvení, že si zkusí pár zápasů a pak se sám rozhodne, zda bude ještě hrát.

Kdy ho uvidí příznivci SKLH na ledě?

Byl bych rád, aby on i Michal Kaňka odehráli utkání v Moravských Budějovicích (29. srpna) a pak přijeli na předposlední domácí přátelák s Vrchlabím (10. září).

Ve vaší sestavě se nyní objevuje celá řada nových jmen. Prozraďte, o koho jde?

Gólman Václav Vlach chytával v mládí, poté přerušil kariéru, nyní se pokouší o restart. Na áčko to asi nebude, ale bude s námi trénovat a uvidí se. Obránci Adam Mareček z Opavy a Rus Vladimir Fedoskov z Chotěboře jsou u nás na zkoušce. Sedmadvacetiletý Lukáš Krupka byl loni zraněný, v Jihlavě se nevešel do sestavy. Jde o levé křídlo. Budeme se s ním domlouvat, posila by to pro nás byla. Zbytek hráčů jsou naši mládežníci.

Jednáte ještě o někom?

Z Jihlavy se vrátí Josef Kolda a náš odchovanec Štěpán Zídek, který hrál loni extraligu juniorů. Proti Technice Brno by si dnes večer měl odbýt premiéru. Jinak všechny hráče, které jsme si přáli, máme.

Počkejte a co druhý brankář? Znovu bude pokračovat Petr Opršal?

Právě jedeme z Havlíčkova Brodu (středa dopoledne, pozn. aut.), kde jsme se dohodli, že k nám na střídavý start pustí buď Jaroslava Suchana nebo Stanislava Nerudu. Opršal letos ve Žďáře nebude.

Jaká sestava dnes vyjede proti Technice Brno?

K dispozici už bych měl mít Zídka i Koldu. Určitě budu chtít hrát na tři pětky. Koncem týdne pak budeme zužovat kádr, s některými hráči se rozloučíme.