ŽĎÁR N. S. – PŘEROV 3:1

Úvod změnu k lepšímu nenaznačoval, protože v první třetině poslal hosty do vedení při dvojnásobné přesilovce Matějka.

Zlom přišel ve druhém dějství, kdy se Pala vyfauloval na Kautovi a Žďár pětiminutovou přesilovku zúročil. Vránek totiž našel přihrávkou Plachého a ten se v podobných situacích nemýlí.

Třetí dějství už bylo v domácí režii. Po pasu Dítěte zůstal za obranou úplně neobsazený Pleva a krátkým švihem dostal Žďár do vedení.
Poté se sice Přerov osmělil, ale debutant Blažíček v domácí brance byl bezchybný. Naopak na druhé straně využil v závěru přesilovku Dítě a pojistil Žďáru kýžené tři body.

Branky a nahrávky: 31. Plachý (Vránek), 44. Pleva (Dítě), 56. Dítě (R. Sobotka) – 12. Matějka (Ondráček). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 11:10, navíc R. Sobotka a Plachý 10 minut – Pala 5 minut plus do konce utkání, Halouska 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 790. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0. Žďár nad Sázavou: Blažíček – Koželuh, R. Sobotka, Moščic, Souček, Fibikar, Pleva – Fila, M. Sobotka, Plachý – Vránek, Dítě, Štěpánek – Kaut, Mühlfait, Havelka.

PELHŘIMOV – NOVÝ JIČÍN 5:3

Pelhřimovští důležitý zápas dobře začali a zásluhou Anderleho se ujali dvoubrankového vedení. Hosté se dostali do hry šťastnou brankou Skaloše, když jeho střela při cestě do sítě byla hned dvakrát tečována.

Zápas nakonec rozhodla poslední dvacetiminutovka, do níž se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Domácí byli ale vždy o krok napřed, přesto bodovou jistotu jim dal až povedený golfový úder kapitána Tecla.

„Bylo to nesmírně těžké utkání, o to více si cením toho, že jsme jej zvládli. Nový Jičín ukázal, že má dobrý tým a že je momentálně v dobré psychické pohodě. On mohl, my jsme museli, proto to pro nás bylo tak těžké. Důležité bylo, že jsme si v rozhodujících chvílích dokázali zachovat klid a rozvahu,“ konstatoval trenér Pelhřimova Ladislav Kolda.

Branky a nahrávky: 4. Anderle (Krpálek), 8. Anderle (Kubát), 41. Heřman (Kubát), 56. Kubát (Heřman), 59. Tecl (Hrbatý, Kašpar) – 8. Skaloš (Vašut), 38. Bacul (Lhotský), 52. Glabazňa (Kabeláč, Toman). Rozhodčí: Poskočil – Dančišin, Novák. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 450. Třetiny: 2:1, 0:1, 3:1. Pelhřimov: Jirkův – Kašpar, Krpálek, Meloun, Spudil, Bílek, Smetana – Kubát, Anderle, Heřman – Hrbatý, Plachý, Tecl – Votápek, Hadrava, Pelán.

OPAVA – VEL. MEZIŘÍČÍ 1:0

První třetina patřila zejména hostům. Dvakrát se do slibné pozice dostal Kunstmüller, jenomže v prvním případě ho skvěle vychytal Masný a ve druhé příležitosti jej na poslední chvíli zastavili obránci.

Poté se začala osmělovat i favorizovaná Opava a po několika šancích rozhodl o její výhře jediným gólem zápasu Grofek, který zužitkoval parádní přihrávku Černého.

Ve třetím dějství se hosté o závěrečný nápor připravovali zbytečnými vyloučeními. „Byli jsme lepší a vytvořili si víc šancí, takže určitě nemohu být spokojený,“ prohlásil meziříčský kouč Bohumil Prachař.

Branka a nahrávka: 35. Grofek (Černý, Tichý). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 400. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Raška, Vlašín, Plch, Pálka, Macháček – Bula, Bukáček, Kunstmüller – Hudcovský, Janda, Sobotka – Nekvasil, Dostál, Jonáš – Bašnár, Jánský.
Ostatní zápasy 18. kola: Uničov – Vsetín 5:2, Technika Brno – Prostějov 5:4, Hodonín – Břeclav 4:3, Šternberk – Orlová 4:2, Valašské Meziříčí – Šumperk 6:5.