Ještě hůře se vedlo Moravským Budějovicím. Ty totiž prohrály s Jindřichovým Hradcem 3:6.

ŽĎÁR N. S. SOKOLOV 2:3 sn

Před rekordní návštěvou sezony odehráli žďárští hokejisté pohlednou partii. Našlapaná sokolovská farma Karlových Varů hned v úvodu předvedla, proč vede skupinu Západ.

Po závaru před Slámou našel Rohan Šika a ten tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Za domácí mohl odpovědět Dítě, nájezd mu však brankář Habal zlikvidoval.

Gólová radost přišla až ve 26. minutě. V přesilové hře našel před brankou stojícího Plachého Říha a kapitán SKLH zavěsil. Gól Plameny nabudil a otěže zápasu byly postupně v jejich moci. Kýžený obrat zařídil ve vlastním oslabení Kunstmüller.

Zbývalo šest minut hry. Baník dobýval defenzivní linii marně. V závěru sáhl ke hře bez brankáře a po špatném vyhození sevřel Žďár před Slámou. Série střel nakonec vyústila ve vyrovnání Rohana.

A mohlo být ještě hůř. Třicet vteřin před koncem zachránil Sláma prodloužení, když vychytal tutovku Švece. Další branky už se diváci nedočkali, a tak přišly na řadu nájezdy.

Nejblíže ke gólu byl Kunstmüller, který povedený blafák v závěru do sítě smolně neprotlačil. Gólmana jako první překonal až ve čtvrté sérii Vaněk, Plachý musel dát. Jeho pokus rozezvučel tyč a bonusový bod putoval do Sokolova.

„Vánoční pauza nám prospěla. Kluci měli chuť do hokeje, musím je pochválit, protože Sokolov je výborné mužstvo. Závěru je škoda, ale bod bereme. Konec třetí třetiny jsme bohužel nezvládli po taktické stránce, neměli jsme vyhazovat středem," řekl Deníku trenér Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 26. Plachý (Říha, Staněk), 54. Kunstmüller 3. Šik (T. Rohan, Hudák), 59. T. Rohan (Kverka), rozh. náj. Vaněk. Rozhodčí: Humpolíček Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 3:6, navíc Šik (Sokolov) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 648. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 0:0.

Žďár nad Sázavou: Sláma Staněk, Beneš, Pleva, Jícha, Smejkal, Kolda, Šír, Jan Krupka, V. Říha, Plachý Kunstmüller, Hron, Dítě D. Vítek, Kotlík, Gregar Zídek.

M. BUDĚJOVICE J. HRADEC 3:6

Jindřichův Hradec v Moravských Budějovicích potvrdil zlepšující se formu hned ve čtvrté minutě, kdy ho poslal do vedení Pekárek. Žihadla však ze svého stadionu v předchozích zápasech udělala prakticky nedobytnou tvrz a že se nevzdají tak snadno, potvrdila v dalším průběhu první dvacetiminutovky. Tichý totiž v deváté minutě vyrovnal a o pět minut později poslal domácí do vedení Matějka.

Jenže ve druhé části nabídl tým Rudolfa Cakla soupeři přesilovou hru, kterou zkušený Jindřich Kotrla nepohrdnul. „Před zápasem jsem hráčům říkal, že se budou spoléhat na přesilovky. Jedno takové hloupé vyloučení v podstatě rozhodlo celý zápas," zlobil se na klubovém webu budějovický stratég.

Vyrovnávací branka hosty nakopla a dalšími dvěma brankami do přestávky utkání zcela otočili. V závěrečném dějství navíc přidali další dva zásahy, a Zahradník tak mohl dvě minuty před koncem pouze kosmeticky upravit výsledek.

„Zápas se nám nepovedl, nelíbil se mi celkově přístup hráčů. Myslím si, že některé góly byly se štěstím, ale kvalita týmu Jindřichova Hradce naše malé chyby trestala, a to rozhodlo," zhodnotil nepovedený duel, ve kterém jeho tým přišel o pětizápasovou domácí neporazitelnost.

Branky a nahrávky: 9. Tichý (Přidal, Barták), 14. Matějka (Přidal), 59. Zahradník (Vlašín) 4. Pekárek (Kuřítko), 22. Kotrla (Procházka, Jasečko), 25. Mavrojanidis (Štěpán), 28. Třetina (Mavrojanidis, Štěpán), 48. Jasečko (Procházka), 56. Kuřítko (Mavrojanidis, Pekárek). Rozhodčí: Held Linhart, Lošťák. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Diváci: 605. Třetiny: 2:1, 0:3, 1:2.

Moravské Budějovice: Šťastný Latner. Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Prkna Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Pěška, Trojan, Vlček, Dostál, Hložek, Vlašín.

Ostatní výsledky 24. kola skupiny Západ: Milevsko Děčín 6:4 (4:2, 0:1, 2:1), Nymburk Klatovy 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), Řisuty Jablonec nad Nisou 5:2 (1:1, 2:1, 2:0), Kolín Vrchlabí 2:3 (2:0, 0:1, 0:2), Bílina Tábor 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), Kobra Praha Klášterec nad Ohří 7:1 (2:1, 2:0, 3:0).