SVĚTLÁ – ŽĎÁR 3:4

Žďár na otevřeném kluzišti ve Světlé začal dobře a za podpory početného houfu žďárských příznivců otevřel skóre utkání. Souhru mladíků Mana se Zadinou pohotově zakončil Plch.

Hosté mohli zvýšit v následné dvojnásobné přesilovce, šance si vypracovali, ale žádná se neujala. Od 12. minuty se Žďárští šest minut bránili v oslabení.

V prostředním dějství se hra často kouskovala množstvím vyloučení, žádnému týmu se však nepodařilo skóre změnit. V polovině duelu nastřelil nejprve Plachý tyč Koubského branky, o chvíli později se ale nemýlil a přesnou ranou poslal Žďár znovu do vedení.

O dvě minuty později přidal navíc třetí branku z trestné lavice pospíchající Vránek, když využil dobrého forčekingu žďárských mladíků.

Závěrečná třetina znamenala světelské zmrtvýchvstání. Bencova družina pokračovala ve své hře, ale stále častěji se potýkala s nedovolenými zákroky domácích.

Ty však rozhodčí Čížek přehlížel a nabídnutou šanci Světlá chytá za pačesy. Během tří minut bylo po gólech Žáka a Mečiara vyrovnáno a začalo se znovu. Rozhození Žďárští se však nepoložili a v 56. minutě zakončil krásnou akci Sobotky s Koželuhem Jiří Man.

Branky: 19. Žák (Krajíček, P. Včela), 50. Žák, 53. Krajíček (Mečiar, Žák) - 8. Plch (Zadina, Man), 30. Plachý (M. Sobotka), 32. Vránek, 56. Man (Koželuh, M. Sobotka). Rozhodčí: Čížek. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:0. Diváci: 500. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1. Žďár n. S.: Novák – Koželuh, Doležal, R. Sobotka, Pleva, Šulc, Kopeček – Ptáček, M. Sobotka, Plachý – Kaut, Dítě, Vránek – Man, Zadina, Plch - R. Štěpánek.

Kouči chyběla střelba obránců

Kromě disciplíny musí hokejisté exdruholigového Žďáru zapracovat na žalostné střelbě obránců. „Opakuji to stále znovu, ale musíme se na střelbu defenzivních řad opakovaně zaměřit. Situace se postupně zlepšuje, ale stále to není ideální,“ mínil trenér SKLH Jaroslav Benc.

Střely, zvláště v přesilovkách, musejí prostě lítat ze všech stran. Nelze pořád kombinovat do prázdné branky. Stará pravda nelže – góly padají ze střel, nikoli z nahrávek,“ nenechal na svých obráncích nit suchou šéf žďárské střídačky.