Plameny zaspaly první třetinu, ve které dovolily Technice jít do dvoubrankového vedení. Od druhé části ale domácí srovnali krok, utkání nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, v němž bonusový bod získali Brňané.

PELHŘIMOV CHOTĚBOŘ 0:3

Předposlední Chotěboř sice bodovala překvapivě, ale vyhrát si zasloužila. Domácí hráli až moc stereotypně, vázla jim kombinace a proti skvělému brankáři Kousalovi se neprosadili.

Po bezbrankové první třetině se začalo hrát více útočněji, šance měly obě strany. Domácí Zelený nastřelil v přesilovce tyč, takže udeřilo na druhé straně. Golfovým úderem poslal puk za Dolejšova záda Prachař.

Třetí třetina byla ve znamení herního zmaru domácích. Ti se trápili, i když trenér Meloun přeházel složení útoků. Chotěboři tak stačilo trestat chyby. Tři minuty před koncem se po buly nejlépe zorientoval Prachař a vedení svého týmu zdvojnásobil, vzápětí uzavřel střelecký účet zápasu Hospodka.

„Silné soupeře jsme porazili, ale teď to nedokážeme potvrdit v zápasech proti týmům ze spodku tabulky. Kdybych věděl, proč tomu tak je, řešil bych to. Snad už je to v hlavách hráčů, asi mají strach z utkání, kde se od nás čekají body. Asi bychom potřebovali psychologa,“ pokrčil rameny trenér Pelhřimova Martin Meloun.

„Konečně jsme byli bezchybní v defenzivě. Na ledě soupeře jsme dokázali udržet čisté konto, jednak díky dobré obraně a jednak měl svůj den gólman Kousal. Zazářil Prachař dvěma góly. Výsledek nás povzbudil a rádi bychom uspěli i o víkendovém derby ve Žďáře, se kterým jsme letos dvakrát vyhráli,“ nechal se slyšet asistent chotěbořského trenéra Rohlíka Vladimír Halamka starší.

Branky a nahrávky: 29. a 57. Prachař, 58. Hospodka. Rozhodčí: Mertl Kotlík, Svoboda. Vyloučení: 1:6 bez využití. Diváci: 375.Pelhřimov: Dolejš - Rašner, Zelený, Adam, Novotný, Plch, Kasalý - Tecl, Havel, Hrbatý - Kubát, Martin Hadrava, Suk - Votápek, Marek Hadrava, Blažek. Chotěboř: Kousal - Halamka, Bělohlávek, Mlejnek, Zítka, Fibikar, Blažek, Šíma, Varga, Prachař, Jánský, Hospodka, Janda, Pelán, Hnilička, Zemánek, Fila, Škarýd.

ŽĎÁR N. S. - TECHNIKA 3:4 po prodl.

Plameny zahájily utkání přesně tak, jak skončily to poslední s Vajgarem. Často byly pod tlakem a vůbec se nedostávaly ke své hře. Už v 15. minutě to bylo 0:2 a trenér Kuchyňa sáhl ke střídání brankářů. Slámu nahradil Linhart a po přestávkové bouřce v kabině se na led vrátil jiný tým. Žďár po půlhodině srovnal krok, když na gólovou teč Kunstmüllera navázal nechytatelnou bombou obránce Krejnus.

Ve třetí části nejdříve skórovala Technika, ale už za jedenáct vteřin vyrovnal Martin Sobotka. Utkání směřovalo do prodloužení, ke kterému výrazně dopomohl Krejnus, jenž těsně před koncem odstavil od jasné tutovky útočníka Techniky. První nájezdy se ale na Bouchalkách nekonaly, protože už po třinácti vteřinách se z dorážky podruhé prosadil Benýšek.

„Začátek zápasu nebyl podle našich představ. V šatně jsme si to vyříkali a rozebrali, že to takhle nejde, že se o body musíme porvat jinak. Ve druhé třetině jsme to prokázali, to byl hokej, jaký bychom měli hrát celou sezonu. Od druhé části jsme byli velmi dobře poskládané Technice vyrovnaným soupeřem a nakonec zaplaťpánbůh za bodík. V uvozovkách je lepší dostat gól po třinácti vteřinách prodloužení než třináct vteřin před koncem,“ zhodnotil Petr Kuchyňa poslední zápas první poloviny soutěže.

Branky a nahrávky: 26. Kunstmüller (Staněk, M. Sobotka), 31. Krejnus (Ježek), 49. M. Sobotka (Kunstmüller) - 2. Brzobohatý (Bělohlávek), 15. Rajnoha (Sedláček), 49. Benýšek (Odehnal), 61. Benýšek (Odehnal). Rozhodčí: Pražák - Samuel, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 483.Žďár nad Sázavou: Sláma (15. Linhart) - Doležal, Smejkal, Staněk, Střecha, Krejnus, R. Sobotka Ježek, Bukáček, Plachý - Kunstmüller, M. Sobotka, Dítě Kočan, Hron, Man.

Ostatní výsledky 22. kola: Hodonín Břeclav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), Kutná Hora Jindřichův Hradec 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), Trutnov Nymburk 3:2 (0:1, 1:0, 2:1).