„Je to skvělé. Kluci chytili fazonu,“ chválí své spoluhráče asistent trenéra Martin Sobotka, který v současné době laboruje se zraněnými třísly. „Ale na led nespěchám. Možná se ani nevrátím, když vidím, jak to týmu jde,“ usmál se hrající asistent kouče Jaroslava Benáka.

Prostě vánoční zápas

Vítězství je podle něj naprosto zasloužené. „Předvedli jsme vánoční zápas. Výborně zachytal Navrátil,“ podotkl Sobotka.

Za poslední tři utkání se Žďár neuvěřitelně rozstřílel. Do branek soupeřů nasázel úctyhodných sedmnáct gólů. „Pro nás je ale důležité, že jich moc nedostáváme. Stabilizovaná obrana je základ,“ dodal Sobotka.

Zápas neměl favorita, což ostatně první třetina potvrzovala. Hrál se vyrovnaný hokej, přičemž do vedení mohl jít hned v úvodu Pel〜hřimov. „Byla to velká šance. Jeli jsme dva na jednoho, Mářa (Martin Mařík – pozn. aut.) mi to tam hezky hodil, bohužel mou střelu stačil gólman vytěsnit z branky ven. Snad ramenem,“ litoval útočník Jiří Kubát.

Ten se pak otočil u zadního mantinelu a při návratu na vlastní polovinu už jen s hrůzou přihlížel přečíslení a gólu na druhé straně. „Tam to bylo klasické nedáš – dostaneš. Velkou šanci jsme neproměnili a soupeře pustili do brejku. Roháčik se sice stačil jakžtaž vrátit a na poslední chvíli atakovat hráče s pukem, ale musím to říci naplno. Petr Plch tam udělal hrubou chybu a nepokryl druhého útočníka Žďáru, který toho využil,“ označil hlavního viníka trenér Pavel Zmrhal.

Gól pak dostal do výhody domácí. Ti měli navrch minimálně po psychické stránce. S tím souhlasil i pelhřimovský kouč: „Neřekl bych, že to byl úplně ten rozhodující moment, ale Žďáru tahle situace pomohla získat vrch v zápase.“

Pohled na hru hostujícího týmu ve druhé třetině byl opravdu tristní. Domácí hráli na druhou ligu průměrný hokej, ale i to bohatě stačilo k tomu, aby během chvíle zápas rozhodli. „Nemá cenu se na nic vymlouvat, druhá třetina byla z našeho pohledu velmi špatná. Chyběla tam bojovnost, připomínalo to spíše silvestrovské utkání,“ uznal Jiří Kubát.

I když ke cti Spartaku slouží fakt, že třetí třetinu neodbruslil a naopak se sympaticky snažil o korekci výsledku, celkový dojem ze zápasu je špatný. Podobně je to i s realizací přesilovek. Při nich dokázala s obranou soupeře zamíchat jen druhá lajna, odvahu ke střele od modré nalézal jen Roháčik. „Naše přesilovky spíše o tom, že jsme se zoufale snažili udržet puk v útočném pásmu. Rozehrávka nám vázla, takže připravit si po ní puk ke kloudné střele bylo místy až nemožné,“ konstatoval smutnou pravdu kouč Zmrhal.

Koleno Maláče drží

Po zranění kolene se na led dostal opět brankář Pavel Maláč. Ten střídal Tomáše Klestila za stavu 4:0. „Koleno už je prakticky v pořádku. Ještě cítím určitá omezení v některých brankařských činnostech, ale chytat už se s tím dá. Na další zápas bych měl být už připraven stoprocentně,“ vyřkl bezesporu potěšitelnou zprávu zkušený gólman a hlavní strůjce pelhřimovských úspěchů v letošní sezoně.