Plameny musely ve druhém duelu předkola play-off bezpodmínečně vyhrát, ve 22. minutě vedly po dvou slepených gólech už 3:0, ale nakonec vykřesaly vítěznou jiskru až v prodloužení zásluhou nestárnoucího Michala Kaňky.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, Nymburk nás pak ale potrestal za zbytečné fauly a o náskok jsme přišli. Vážím si toho, že to kluky v kritické situaci nepoložilo, makali a šli si za třetím rozhodujícím zápasem. Dohráli jsme to aspoň do remízového stavu a pak jsme rozhodli v prodloužení při přesilovce. Několikrát nás podržel gólman Blažíček, hodně důležité zákroky předvedl obzvláště v závěru třetí třetiny i v prodloužení," shrnul trenér Martin Sobotka.

Série se dnes rozhodne v Nymburku. Utkání o všechno začíná v 18 hodin. Na vítěze čeká v základní části suverénní Kolín.

ŽĎÁR N. S. NYMBURK 4:3 PP

Přednost v brankovišti dostal po delší odmlce Blažíček a až do poloviny střetnutí držel svými zákroky i s přispěním tyče čistý štít. To už jeho tým vedl 3:0. Nejdříve se prosadil v přesilové hře Beneš, po něm udeřil ve 22. minutě mezi kruhy osamocený Kunstmüller a po pár vteřinách dotlačil puk do sítě i Krupka.

Zdánlivě pohodový zápas se však pomalu začal měnit v horor. Domácí se dopustili několika zbytečných faulů, které krátce po sobě potrestali Loučka s Eisem 3:2.

Brankáři obou týmů drželi další střelce dlouho na uzdě. Až ve 46. minutě vystihl přihrávku dvou obránců hostující Král a při vlastním oslabení úspěšným blafákem utišil téměř tisíc diváků na stadionu.

Napínavá bitva nakonec dospěla až do prodloužení, v němž usedl na trestnou lavici nymburský Bičiště a Plameny tuto příležitost bezezbytku využily. Krupka nahrál na pravý kruh Štěpánkovi a ten svou druhou asistencí v zápase udělal z Michala Kaňky hrdinu okamžiku. Kaňka, který ve čtvrtek oslaví 42 let, zasunul černý kus gumy bekhendem do sítě a ve své poslední sezoně ve žďárských barvách prodloužil svým spoluhráčům play-off.

Branky a nahrávky: 15. Beneš (Pleva), 22. Kunstmüller (Štěpánek), 22. Krupka (D. Vítek, Kovářů), 64. Kaňka (Štěpánek) 30. Loučka (Bičiště), 33. Eis (Pýcha, Bičiště), 46. Král. Rozhodčí: Veinfurter Potůček, Pechánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 937. Třetiny: 1:0, 2:2, 0:1 1:0. Stav série: 1:1. Žďár nad Sázavou: Blažíček Lojek, Smejkal, Beneš, Rašner, Pleva, L. Střecha,- Gregar, Štěpánek, Kovářů, Pazourek, Kunstmüller, Bureš, Kaňka, Krupka, D. Vítek, T. Střecha, Hron.