SKLH v závěru dramatického duelu 26. kola krajského přeboru Pardubicka vyválčil všechny tři body. Výhrou o dvě branky si navíc pojistil druhou příčku v tabulce.

ŽĎÁR N. S. – M. TŘEBOVÁ 6:4

Domácí k zápasu nastoupili již s Lukášem Novákem jako novou posilou v brance. Po předchozím debaklu v Litomyšli (1:8) chtěli svěřenci kouče Martina Sobotky znovu přeladit na vítěznou notu, do vedení však šli hosté. Ve 4. minutě se nemýlil Péč. Poté se hra přelévala od jedné branky ke druhé, všechny šance nicméně končily na obou gólmanech, nebo šly mimo.

Žďár srovnal krok až v 18. minutě. Střelu Kauta usměrnil za záda brankáře Bureše Roman Sobotka. Domácí se ještě před koncem třetiny ujali vedení, když Plachý přesně mířenou střelou nádherně zužitkoval přesilovou hru. V prostřední části se opět bojovalo o každý metr ledu. Hosté vyrovnali ve 22. minutě po bombě Parolka od modré. Vzápětí navíc nastřelili tyč.

Festival v neproměňování šancí pokračoval, oba gólmani se překonávali. O vzruch se ve 37. minutě postaral pěkným sólem Doležal, který poslal SKLH znovu do vedení. Moravská Třebová však srovnala skóre ve 44. minutě. Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách pokračovalo i v posledním dějství. Hosté se ujali vedení v 52. minutě. Žďár vyrovnal šťastným gólem Ptáčka o tři minuty později.

Živou vodou pokropení domácí skórovali po skrumáži v 57. minutě popáté, a v podstatě rozhodli o majiteli tří bodů. Třebová v závěru marně zkusila hru bez brankáře. Naopak ostrostřelcem se ukázal být Koželuh, jenž trefil přes celé kluziště odkrytou klec.

„Byl to boj, ale jsme rádi, že se podařilo Třebovou konečně porazit. Před play off je tahle výhra důležitá hlavně psychicky. Opět nás ale trápila koncovka. Musím pochválit oba gólmany, chytali skvěle. Lukáš nás v mnoha případech podržel a věřím, že se bude ještě zlepšovat, přece jen dlouho nechytal,“ uvedl trenér SKLH Martin Sobotka.

Branky: 18. R. Sobotka (Kaut, Vránek), 19. Plachý (Dítě), 37. Doležal (Plachý), 55. Ptáček, 57. Vránek (Plachý), 60. Koželuh – 4. Péč (Řehulka), 22. Parolek, 44. Husárek (Lakomý), 52. König (Zahrada). Rozhodčí: Najman. Vyloučení: 5:9, navíc Kobza a Husárek (oba M. Třebová) 10 minut, Šulc (Žďár) 2 plus 10 minut. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 350. Třetiny: 2:1, 1:1, 3:2. Žďár n. S.: L. Novák – Koželuh, Šulc, Pleva, Kopeček, Říčan, Hrnčíř – Doležal, Dítě, Plachý – Vránek, Kaut, R. Sobotka – Ptáček, L. Novák, Hanus.

Ostatní výsledky 26. kola: Choceň – Hlinsko 4:0, Chotěboř – Světlá n. S. 4:7, Chrudim B – Litomyšl 3:5.