ŽĎÁR N. S. – KUTNÁ HORA 2:1

Parádní hokejovou podívanou zažily žďárské Bouchalky. Po sérii neuspokojivých výkonů přišel obrat o 180 stupňů a to i přesto, že trenér Kuchyňa nemohl počítat s několika oporami. „Trápí nás rozsáhlá marodka. Museli jsme proto udělat několik změn v sestavě,“ prozradil kouč, jenž před utkáním přeházel útočné formace.

V úvodu střetnutí ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se Žďár měl z výsledkové mizérie zvednout. Už ve 3. minutě zasunul Beránek kotouč pod padajícího Kousala a poslal Sršně do vedení. Domácí Plameny se následně usadily v útočné třetině, ale výborně chytajícího Linharta překonat nedokázaly. Druhý direkt mohl zasadit domácí obraně Adamec, naštěstí však mířil jen do tyče.

I v dalších třetinách se hokej přeléval ze strany na stranu, nebezpečné ale byly hlavně Plameny. Díky velkému množství přesilových her se udržovaly v dobrém rozmaru a trpělivou hrou deptaly Kutnohorské. Srovnat mohl v minutové přesilovce pěti proti třem Pleva, jenže jeho rána rozezvučela tyč. Kýžené vyrovnání zařídila první formace, Martin Sobotka vybojoval puk, natáhl na sebe obránce a nezištně přihrál přesnému Kunstmüllerovi.

Útočný hokej pokračoval i nadále, ale s krátícím se časem si obě lavičky uvědomovaly, že může rozhodnout jediná chyba. A tou byl další faul Sršňů. V přesilové hře vyslal ukázkovou přihrávkou Souček do samostatného nájezdu Petra Jandu a ten bekhendovým blafákem, zakončeným pod víko, nedal Linhartovi šanci.

Oba trenéři se shodli na tom, že domácí mužstvo bylo lepším týmem a vítězství si zasloužilo. Petr Kuchyňa poznamenal: „Kluci dnes dali do utkání srdíčko. Hosty držel fantastický gólman a jsem rád, že jsme ty důležité body urvali.“

Branky a nahrávky: 27. Kunstmüller (M. Sobotka), 53. Janda (Souček) – 3. Beránek (Pelán). Rozhodčí: Doležal. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 645. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0. Žďár n. S.: Kousal – Smejkal, Souček, Doležal, Fibikar, Pleva, R. Sobotka – Kunstmüller, M. Sobotka, Vránek – Janda, Bukáček, Dítě – Dobiáš, Vítek, Kotlík – Havelka, Kočan.

PELHŘIMOV – BENEŠOV 5:2

Pelhřimovští získali skalp lídra soutěže, který v první čtvrtině ztratil body jen jednou. Středočeši ale tahali u říčky Bělé za kratší konec provazu už od začátku. Domácí byli aktivnějším týmem, a když přidali přesnost při zakončení útočných akcí, zaslouženě vedli ve 12. minutě o dvě branky. Spartak při šancích Benešova podržel brankář Klestil, takže skóre vyrostlo až na 4:0. Druhou přestávku sice hosté orámovali dvěma góly, ale to Spartak ze sedla nevyhodilo. Vítězství pečetil překrásnou individuální akcí Havel.

„Tým podal velmi dobrý výkon. Povedl se nám začátek, získaný náskok nám dodal sebevědomí. Důležité bylo, že se nám dařilo v defenzivě, soupeři jsme prakticky nedali šanci na obrat vývoje zápasu,“ okomentoval utkání trenér Pelhřimova Jaroslav Martínek.

Branky a nahrávky: 6. Rašner (Hrbatý), 12. Tecl (Plachý), 27. Havel (Plch), 28. Lazorišák, 51. Havel (Suk) - 40. Jonáš (Kaňka), 42. Kouba (Kocman). Rozhodčí: Pražák - Mertl, Slavík. Vyloučení: 8:9, navíc Zeman (Benešov) 5 minut a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 600. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Pelhřimov: Klestil - Rašner, Zítka, Roháčik, Plch, Šustr, Zelený - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Havel, Suk - Dostál, Lazorišák, Votápek.

TRUTNOV – CHOTĚBOŘ 8:2

Hokejisté Chotěboře odjížděli z Trutnova s další nakládačkou, i když průběh utkání rozhodně nebyl pro hosty tak hrozivý, jak ukazuje skóre. „Hrát druhou ligu se třinácti hráči prostě nejde, potřebujeme doplnit kádr nejméně o pět hráčů. A musí to být již chlapci s druholigovými či prvoligovými zkušenostmi, jinak se z té mizerie budeme těžko dostávat,“ podotkl suše šéf chotěbořské střídačky Vladimír Halamka.

V dosavadních utkáních byl případný úspěch vždy závislý na proměňování gólových příležitostí. A to je u hokejistů od Doubravky přímo katastrofální. Ve střetnutí v Trutnově jeli Prachař a Fila dvakrát, Babkovič jednou sami na branku, ani jednou však kotouč za zády trutnovského gólmana neskončil. Východočeši z patnácti gólových příležitostí osmkrát skórovali, Chotěboř jich měla dvaadvacet a byla úspěšná jenom dvakrát. Tady lze hledat příčinu vysoké prohry. „V útočném pásmu jsme soupeře přehrávali, v zakončení jsme však byli zcela bezzubí. V obranné činnosti to občas zaskřípe, toho jsme si vědomi, ke smůle neměl svůj den gólman Opršal, který jinak patří k oporám mužstva. Znovu opakuji, je nás málo,“ smutnil zkušený chotěbořský kouč.

Branky a nahrávky: 2. Jindřich (Mikolášek), 17. Mlejnek (Mikolášek), 25. Chochola (Havlíček), 25. Čapek (Šimoníček, Kuna), 27. Jindřich (Malinský), 37. Malinský (Antonín), 47. Jankovský (Šimoníček, Janecký), 48. Jindřich (Havlíček) - 4. Prachař (Jánský), 34. Burián (Prachař). Rozhodčí: Nečas – Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 315. Třetiny: 2:1, 4:1, 2:0. Chotěboř: Opršal (25. Fitcbauer) - Repa, Halamka, Babkovič, Prachař, Fila, Krpálek, Bělohlávek, Škarýd, Burián, Jánský, Hospodka, Venc, Popela.
OSTATNÍ VÝSLEDKY: Nymburk – Kolín 8:4, Jindřichův Hradec – Milevsko 7:2.
PŘÍŠTÍ KOLO: Benešov – CHOTĚBOŘ, Milevsko – ŽĎÁR N. S., Jindřichův Hradec – Trutnov, Kutná Hora – Nymburk, Kolín – PELHŘIMOV.