CHOTĚBOŘ – PELHŘIMOV 3:7

Pouze v první třetině drželi domácí se Spartakem krok. Na dvě vedoucí branky hostů dokázala Chotěboř vždy odpovědět vyrovnáním. Branka do šatny z hole Hrbatého ale poměr sil definitivně zlomila ve prospěch Pelhřimova.

V jeho dresu jasně zářil Adam Mikšovský, který zaznamenal čtyři trefy do černého. Přes jasnou výhru ale neměli hosté příliš důvodu k jásotu. „Při vší úctě k soupeři musím říci, že nás moc neprověřil. Čekal jsem těžší utkání,“ zhodnotil zápas pelhřimovský trenér Martin Meloun.

Důvody nespokojenosti trenér neskrýval. „Směrem dopředu byla naše hra v naprostém pořádku, ale v defenzivě nám to momentálně skřípe. Chápu, že v závěru takového utkání si chce dát gól každý, ale přehmaty jsme dělali už za nerozhodnutého stavu, což musí být pro nás před play off varováním. Takže ani přes vysokou výhru nejsem stoprocentně spokojen,“ dodal závěrem Meloun.

Branky a nahrávky: 7. Babkovič (Kováč, Fila), 15. Blažek (Valko, Burian), 28. Babkovič (Kováč) - 3. Tecl (Plachý, Hrbatý), 9. Mikšovský (Havel), 20. Hrbatý (Plachý), 21. Hrbatý (Rašner), 27. Mikšovský (Dostál), 40. Mikšovský (Havel, Dostál), 52. Mikšovský (Hrbatý). Rozhodčí: Kareš - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 2:3, 1:3, 0:1.Chotěboř: Malý - Daňo, Florián, Bělohlávek, Babkovič, Hemský, Burian, Hospodka, Venc, Kováč, Valko, Volf, Kobela, Martinec, Škarýd, Fila, Repa, Jánský, Blažek.Pelhřimov: Čekal - Rašner, Fibikar, Roháčik, Kasalý, Šustr, Randa, Beneš - Hrbatý, Plachý, Tecl - Kubát, Hadrava, Suk - Mikšovský, Dostál, Havel - Votápek.

KOLÍN – ŽĎÁR N. S. 5:2

Bilance venkovních zápasů už se před play off měnit nebude. Žďárští hráči padli potřinácté z osmnácti výjezdů. Na ledě třetího Kolína rozradostnil ve 12. minutě domácí publikum Procházka přesnou ranou od modré. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat, když Jakub Vránek zakončil únik tři na jednoho. V 17. minutě tečoval Střechovu střelu Kotlík a využil tak signalizovanou početní výhodu po faulu na Kunstmüllera.Těsně před přestávkou ale Kolínští vyrovnali na 2:2.

Od druhé třetiny domácí přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a pomalu začali Žďár přehrávat. Hned zkraje periody se trefil domácí Mejzr, a když přidal ve třetí dvacetiminutovce gól Skokan, bylo o výsledku rozhodnuto. Pátou branku hosté inkasovali při hře bez brankáře.

„Odehráli jsme dobrý zápas proti velmi silnému soupeři. I přes porážku jsme s Kolínem drželi krok až do 3. třetiny, kdy přišla jedna naše hrubka. V posledním kole musíme doma porazit Benešov a doufat v zaváhání Trutnova, abychom se v play off vyhnuli značně posilněnému Jindřichovu Hradci,“ říká při pohledu do tabulky kouč Petr Kuchyňa.

Branky a nahrávky: 12. Procházka (Nedbal), 20. Musil (Mejzr), 22. Mejzr (Dulovec), 44. Skokan (Kubišta), 59. Malý (Nedbal) – 13. Vránek (M. Sobotka, Doležal), 17. Kotlík (Střecha). Rozhodčí: Vokřál – Novák, Špůr. Vyloučení: 4:6, navíc M. Sobotka a Malec (oba ZNS) 10 min. Bez využití. Diváci: 510. Třetiny: 2:2, 1:0, 2:0.Žďár nad Sázavou: Babkovič – Koželuh, Doležal, Souček, Heřmanský, Pleva, Střecha – M. Sobotka, Plachý, Vránek – Kunstmüller, Bukáček, Ježek – Štěpánek, Kotlík, Malec – R. Sobotka, Hron, Slavík – Šimon.
OSTATNÍ VÝSLEDKY: Trutnov – Milevsko 6:5, Kutná Hora – Jindřichův Hradec 2:5, Benešov – Nymburk 5:2.
PŘÍŠTÍ KOLO (poslední kolo základní části): Milevsko - Kutná Hora, PELHŘIMOV – Trutnov, Nymburk – CHOTĚBOŘ, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Benešov, Jindřichův Hradec – Kolín.