„Do série jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit. Jeli jsme tam bez nervů a chtěli jsme Sokolov co nejvíc potrápit," hlásil po zápase kouč Plamenů Martin Sobotka.

To se Žďárským povedlo pouze v první třetině. V ní hráli s favorizovaným soupeřem vyrovnanou partii, jejich naděje však zlomila řada vyloučení mezi patnáctou a pětadvacátou minutou. Díky přesilovce šli domácí do vedení, které před polovinou zápasu ještě navýšili.

„Pak už si to soupeř hlídal, navíc my jsme se moc neprosazovali. Ale nemohli jsme počítat s tím, že přijedeme a budeme je tam dvě třetiny mačkat," přemýšlel Sobotka.

Definitivní podobu výsledku dal Sokolov do prázdné branky, tento gól ale už nic neřešil. „Zápas jsme neodehráli špatně a nezklamali jsme. Na druhou stranu je třeba říct, že soupeř byl lepší, měl lepší pohyb a zaslouženě vyhrál," uznal žďárský lodivod.

Plameny tak poprvé v sezoně nedaly Sokolovu ani gól. „Moc šancí jsme si nevytvořili. Dvě tři tutovky jsme měli, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. I tak bych to ale neviděl nijak tragicky," hodnotil devětatřicetiletý kouč.

Už dnes budou mít jeho svěřenci šanci na reparát. A proti Sokolovu vyrukují s útočnější taktikou, než s jakou se představili v Karlovarském kraji. „Budeme to muset trochu otevřít. Ale zase ne úplně, protože oni mají rychlé brejkové hráče. Hrát s nimi nahoru dolů by pro nás bylo smrtelné," uvažoval Sobotka.

Nutná disciplína

Ten si byl vědom také toho, že je potřeba hrát maximálně disciplinovaně. „Zbytečných vyloučení jako v prvním zápase se prostě musíme vyvarovat. Rozhodně takových, jako je vyhození puku ze hřiště, nebo fauly v útočném pásmu," konstatoval.

Žďárský stratég bude zároveň spoléhat na podporu z řad vlastních fanoušků. Ti totiž plánují na zápas dorazit v červeném, a vytvořit tak „rudé peklo."

„Tisícovka už v play-off padla, ale byli bychom rádi, kdyby lidi přišli opět. Nechci to zakřiknout, ale může to být náš poslední domácí zápas. Chtěl bych, aby nás přišli podpořit, abychom se doma mohli představit ještě minimálně v neděli," uzavřel Sobotka.