Do něj postupuje třináct týmů, přičemž Pelhřimovští po nedělní domácí prohře s Prostějovem (5:7) z této společnosti vypadli. Pokud ale Žďár, který drží právě zmiňované třinácté místo v normální hrací době porazí, na postupovou příčku se vrátí.

„Samozřejmě je to pro nás motivací. My ale nehledíme jen k jednomu zápasu. Už jsem to říkal několikrát, jedna výhra neřeší vůbec nic. Minulou středu jsme vyhráli ve Velkém Meziříčí, ale jelikož vzápětí ztratili body z Prostějovem, moc jsme si nepomohli,“ ví trenér Pelhřimova Jiří Žůrek.

Doma mají co napravovat

Pro Žďár půjde o zajímavý zápas. V minulém vzájemném utkání vyprovodil Pelhřimov sedmi góly. Stejný počet branek ovšem obdržel v sobotu na ledě Břeclavi.

„Určitě máme doma co napravovat, ale samo to nepůjde. Minule jsme měli štěstí. Zápas s Pelhřimovem byl vyrovnaný, ale rozhodla produktivita. Klidně to mohlo skončit 4:4,“ je si vědom žďárský kouč Jaroslav Benák.

Favorit? Bude to vyrovnané

O tom, kdo bude v zápase favoritem se dá dalekosáhle polemizovat. V letošní sezoně dlouho vzájemné zápasy vycházely lépe Pelhřimovu, ale ten úplně poslední skončil pro Spartak naprostým fiaskem. Benákovu předchůdci Jaroslavu Bencovi se podařilo odhalit pelhřimovské slabiny. Jenomže to podle současného žďárského kouče rozhodovat nebude. „Nejsme favorité. Bude otázka, jak se bude dařit gólmanům,“ podotkl Benák, který do branky postaví hrdinu uplynulého derby Vratislava Vajnera.

Pro Jiřího Žůrka byl poslední vzájemný zápa premiérou na pelhřimovské lavičce: „To víte, že si ten zápas dobře pamatuji. Z paměti se jen tak vymazat nedá. Tehdy jsme podali velice špatný výkon, dostali jsme sedm gólů,“ připomíná tři týdny starou ledovou sprchu.

Žďár se bude snažit vyvarovat výkyvům ve druhé třetině, které se pomalu stávají tradicí. „Ale musíme si dát pozor i na začátek zápasu,“ upozornil Benák.

Ondrej Dudáš, Kamil Vaněk