Góly začaly padat ve druhém dějství. Hra se přelévala ze strany na stranu, do vedení ale šli Bencovi svěřenci. V 25. minutě se přesně trefil Plachý a domácí fanoušci se mohli poprvé radovat.

Detektivní zápletku už tak vyhecovanému duelu připsal v 31. minutě Praus, který za hosty vyrovnal. Ještě hůř bylo se Žďárskými o devětaosmdesát vteřin později, když domácího gólmana Nováka překonal Zámečník.

Na domácí celek v této fázi zápasu padla psychická deka a tým zabředl do útlumu, naopak hosté byli na koni. Pokropení živou vodou však znamenala nádherná akce Jiřího Mana v 39. minutě, který precizně vymetl pavučinku v horním pravém rohu Bláhovi svatyně.

Vyrovnaný stav 2:2, který Bencově družině příliš nevyhovoval, svítil na ukazateli nebezpečně dlouho i v závěrečné části. Šest minut před koncem však zaúřadoval Martin Sobotka, který uzavřel na konečných 3:2 pro domácí.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - NOVÉ MĚSTO 3:2

Branky a nahrávky: 25. Plachý, 39. Man, 54. M. Sobotka - 31. Praus, 33. Zámečník Dittrich, Kodym Rozhodčí: Pešina. Vyloučení: 12:18, navíc R. Sobotka a Hrnčíř (oba Žďár), Řeháček 10 minut a Kostka (oba Nové Město nad Metují) 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1750. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:0 Žďár nad Sázavou: Novák – Doležal, Koželuh, Pleva, R. Sobotka, Kopeček, Šulc. (Hrnčíř, Říčan) Vyloučení: 12:18. Využití: 2:1. Diváci: 1750.

Petr Štěpánek