Trenér Jan Neliba konstatoval, že pro jeho tým je to ve finále jubilejní desáté druholigové sezony velká ztráta.

„Hráč s jeho krédem měl být stěžejním článkem mužstva. Bohužel takový je hokej a my to teď musíme vyflekovat. Musí to na sebe vzít jiní hráči," poznamenal zkušený kormidelník s tím, že ve středu se po nekonečně dlouhé době sešli v kompletním složení.

S výkonem svého týmu byl Neliba spokojený. Byť si mužstvo v tabulce nemohlo polepšit, přistoupilo k utkání se vší vážností a odpovědností. „Bylo dobré, že soupeř potřeboval bod k udržení třetího místa, takže nepřijel utkání odklouzat a hráli jsme proti silnému mužstvu," naznačil Neliba, že zápas byl kvalitní přípravou na sobotní první díl osmifinále.

Trenér, jenž dovedl Vsetín ke třem titulům, míní, že v momentální situaci mohou v blížící se sérii pouze překvapit. „Prvořadým úkolem je udržet jejich nejzkušenější hráče," jednoznačně prohlásil.

Centr první lajny, hokejové dvojče zmíněného Landy, Matěj Kos, upozorňuje zejména na Michala Kaňku, který si ve své kariéře zahrál také dvě sezony za extraligové Kladno.

„Je to pořád velice kvalitní hokejista a jeho tým je v sérii favorit. Doufám, že je potrápíme, i když jsme s nimi letos nevyhráli. Každopádně se budeme snažit," uvedl odchovanec Kladna a dodal, že mohou uspět pouze týmovým pojetím. „My takové individuality jako soupeř nemáme. U nás musí platit: jeden za všechny a všichni za jednoho."

Borce s bohatou extraligovou minulostí však mají ve svých řadách i Buldoci. Vedle kapitána Jakuba Krause (281 zápasů) to je také Ladislav Vlček (169). V play-off nemohou Řisuty počítat s juniory Kladna, kteří neodehráli potřebný počet utkání a navíc bojují o extraligové play-off.