Žďár je na tom sice z týmů z Vysočiny v tabulce nejlépe, ale aktuální forma a atmosféra v týmu je na bodu mrazu. „Tým je v hrozném útlumu. Proti Přerovu bychom ale už měli bodovat,“ říká žďárský kouč Jaroslav Benc.

Čas sbírat body

Do domácího utkání chystá razantní změny. „Je potřeba udělat mužstvem řez. Dát šanci mladým juniorům, kteří, když už nic jiného, tak aspoň bruslí,“ podotkl trenér SKLH.

Podle něj už je pravý čas začít sbírat body. „Není těsně před dvanáctou, ale už dvanáctá hodiny. Všechny týmy postupně posilují a pokud se chceme držet v poklidnějších vodách, musíme mít výsledky,“ upozorňuje Benc.

Sebevědomí jeho svěřencům nezvedlo ani tréninkové utkání proti reprezentaci Policie. Tým, který porazil Bohdalec z Vesnické ligy 9:4, vyhrál ve čtvrtek nad Žďárem 9:5. „Je pravda, že nás bylo deset a že nám chytal jejich gólman a na beku hrál můj asistent Benák, ale i tak bylo vidět, v jakém jsme depresivním rozkladu. Je smutné, že bych hned bral čtyři hráče z policejního týmu do druholigového mužstva. Opravdu by nám výrazně pomohli. Na druhou stranu jsou někteří z nich bývalí extraligisté, takže svoje kvality určitě mají,“ dodal Benc.

Hodně těžká úloha čeká po vyhraném derby Velké Meziříčí. Svěřenci trenéra Bohumila Prachaře cestují na led třetí Opavy. „Nemáme tam co ztratit. Můžeme jenom překvapit. Pokud předvedeme výkony jako v minulých zápasech, mohli bychom uspět,“ řekl Prachař.