VAL. MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR N. S. 12:3

Domácí nastoupili do utkání zostra a ve 3. minutě vedli 4:0. Teprve potom trochu polevili, Žďárští se začali více dostávat do hry a ohrožovat hostující branku. Výsledkem toho byly góly Vránka a Součka. Poté si ale domácí trenér vzal oddechový čas a po „mytí hlav“ přidali jeho svěřenci tři góly – z toho dva během šesti sekund!

Začátek třetího dějství zastihl Žďár v totálním rozkladu. Náhradní brankář Kochánek inkasoval během tří minut další tři branky, a pustil tak na led opět Vajnera. Poté se opět podařilo snížit Plachému, ale poslední slovo měli domácí.

„Soupeře jsme nedokázali přebruslit, z čehož pramenily naše chyby, ale i časté fauly. Měli jsme přes dvacet vyloučených, dvě třetiny zápasu jsme hráli v oslabení. Rozdíl v kvalitě a rychlosti bruslení a pohybu byl jednoznačný a bylo to hlavní příčinou tohoto výsledku,“ řekl k výprasku žďárský kouč Jaroslav Benák.

Branky a nahrávky: 2. Glas, 3. Kratěna (Varga), 13. Sochorek (Varga), 23. Sochorek (Varga), 30. Varga (Sochorek), 32. Dvořák (Blažek), 40. Sochorek, 40. Martiník, 41. Zrník (Růčka), 43. Glas, 43. Dvořák, 52. Martiník - 25. Vránek (Křišťan), 25. Souček, 46. Plachý. Rozhodčí: Mrkva - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 11:20. Využití: 6:1. Diváci: 600. Třetiny: 3:0, 5:2, 4:1. Žďár nad Sázavou: Vajner (41. Kochánek, 43.Vajner) - Koželuh, Pleva, Doležal, Souček, Šulc, R. Sobotka - Křišťan, Fila, Dítě – R. Štěpánek, Mühlfait, P. Štěpánek – M. Sobotka, Vránek, Plachý – Kaut.

BŘECLAV – VEL. MEZIŘÍČÍ 6:5 SN

Břeclavské publikum zpražil už ve 4. minutě Hudcovský. Na vyrovnání se ovšem nečekalo dlouho – Hrůza mířil přesně. Domácí poté skóre otočili. V přesilovce zajistil Břeclavi vedení Nohel. Týmu z Vysočiny se podařilo vyrovnat – za Chvátalova záda projela střela Nekvasila. Hosté šli dokonce znovu do vedení. Při přesilovce projel břeclavským obranným pásmem Bula a sám akci i zakončil. Ani tentokrát však náskok neudrželi dlouho, šťastně srovnával Kárný.

Necelé tři minuty třetího dějství trvalo hostům, než se dostali znovu do vedení. Stráňovský přihrál na modrou Kuntsmüllerovi a jeho střelu si za svá záda usměrnil sám Chvátal. Břeclav však vyrovnala – pavučinu vymetl Kroupa. Domácí poté díky Kárnému vedli 5:4.

Pět minut před koncem ale vyrovnal Sobotka. V prodloužení se střídaly šance na obou stranách, i tak se ale utkání rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Z týmu Velkého Meziříčí neproměnil nájezd ani jeden z trojice Nekvasil, Konta, Bula, naopak Pazdera byl hned v první sérii úspěšný a rozhodl o výhře Břeclavi. „Bod je pro nás vzhledem k průběhu zápasu a soupeřovi málo,“ řekl manažer meziříčského klubu Jaroslav Juda.

Branky a nahrávky: 5. Hrůza (Popela), 13. Nohel (Kárný, Pazdera), 37. Kárný (Balát), 50. Kroupa (Koš), 50. Kárný (Nohel) - 4. Hudcovský (Konta), 32. Nekvasil (Pálka), 36. Bula (Bukáček), 43. Straňovský (Kuntsmüller), 55. Sobotka (Nekvasil). Rozhodující nájezd: Pazdera. Rozhodčí: Váňa. Vyloučení: 4:9, navíc Stráňovský 10 min. Diváci: 350. Třetiny: 2:1, 1:2, 2:2 - 0:0 - 1:0. Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Konta, Vlašín, Heřmanský, Pálka, Plch – Konečný, Bukáček, Kunstmüller – Bula, Janda, Hudcovský – Sobotka, Nekvasil, Foltýn – Krča.

VSETÍN – PELHŘIMOV 9:3

Pelhřimov před téměř dvoutisícovou návštěvou vyhořel. Hned v první minutě sice získal vedení, ale totálně pokazil druhou část, v níž inkasoval hned pětkrát. „Za stavu 1:1 jsme měli několik šancí, ale neproměnili jsme je. Bohužel nás branka na 2:1 zlomila,“ přiznal kouč Spartaku Ladislav Kolda a dodal: „Přístup některých hráčů se mi nelíbil.“

Vzhledem k rozhodnutému stavu už se ve třetí části hrálo spíše z povinnosti, potupné desítky byli hosté ušetřeni.

Branky a nahrávky: 2. Bezouška (Klabačka), 27. Matula (Vaněk, Ašer), 30. Vaněk (černý, Klabačka), 30. Novák (Marek, Bezouška), 32. Černý (Klabačka), 37. Ašer (Matula, Vaněk), 51. Ašer (Klabačka), 54. Novák (Knebl), 58. Klabačka (Ašer) - 1. Kubát (Sláma, Vácha), 35. Sláma (Kubát, Anderle), 55. Pelán (Anderle, Lazorišák). RozhodčíJeřábek – Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 1920. Třetiny: 1:1, 5:1, 3:1. Střely na bránu: 36:28. Pelhřimov: Jirkův (30. až 40. Kaiseršot) – Sláma, Vácha, Meloun, Spudil, Novák, Wonfor – Kubát, Anderle, Pelán – Heřman, Plachý, Tecl – Kočan, Šejnoha, Lazorišák – Hadrava, Votápek.
Ostatní zápasy 9. kola: Prostějov – Přerov 2:4, Orlová – Nový Jičín 4:3, Šumperk – Opava 3:5, Šternberk – Uničov 4:2, Hodonín – Technika Brno 4:3.