Úvodní semifinálový duel (začátek v 18 hodin) krajského přeboru může napovědět, jak reálné jsou plány SKLH na postup do baráže o druhou hokejovou ligu.

„Celý týden jsme poctivě trénovali. Zaměřili jsme se především na rychlost, bruslení, nácvik přesilových her a defenzivu. Velký důraz jsme kladli na střelbu obránců a založení útoku. Teď už bude následovat pouze vybruslení a znovu si řekneme, čeho se vyvarovat a na co si dávat pozor,“ uvedl trenér SKLH Jaroslav Benc.

Nový kouč, který převzal tým dvě kola před koncem, zapracoval do sestavy pro rozhodující fázi sezony i nadějné juniory.

Junioři už stabilně

„Stabilně za muže již budou nastupovat Zadina a Plch. Velmi dobře se uvedli v posledním zápase v Chrudimi a byli po dohodě s trenérem Václavem Markem uvolněni pro potřeby A-mužstva. Další vytypovaní mladíci jsou zatím k dispozici juniorům,“ podotkl na adresu nováčků v kádru Benc.

Proti Moravské Třebové se Žďáru během sezony nedařilo. Ze čtyř vzájemných utkání se hráčům SKLH podařilo vyhrát pouze jednou. I přes mizernou bilanci se ze žďárské kabiny ozývají optimistické hlasy.

„Lepší hrát proti Třebové než proti Litomyšli. Teď jde o všechno a dáme do toho maximum. Navíc hrajeme doma, což by měla být výhoda,“ zamyslel se kapitán SKLH Jiří Plachý.

„Pokud budeme hrát naplno, bojovat srdíčkem a disciplinovaně, měli bychom vyhrát. Každopádně to nebude nic lehkého a doufáme, že nás podpoří i diváci. Sílu současný kádr má,“ uvědomuje si žďárský lodivod.