Účinkování hokejového Spartaku ve II. lize předčilo všechna očekávání už v tuto chvíli.

„Jsme spokojeni maximálně už nyní,“ tvrdí generální manažer klubu Aleš Kučera a dodává: „Tajně jsme věřili, že proklouzneme do play off, ale mysleli jsme tak na osmé místo. Celou sezonu jsme se drželi na pátém nebo šestém místě, což je skoro až nad možnosti klubu.“

Jak by také ne. Pelhřimov vybojoval 59 bodů, což je historickým maximem klubu, do play off se dostal teprve podruhé. Premiéru si odbyl v ročníku 2004/2005, kdy vyřadil Benátky nad Jizerou, aby následně prohrál s Jindřichovým Hradcem, který si pak proklestil cestu až do I. ligy.

Favoritem je prý soupeř V Pelhřimově zůstávají před startem play off při zemi. Postup do druhého kola by byl příjemným bonusem. „Favoritem je Děčín. Má velmi silný tým, ale dopředu nic nevzdáváme. Pokusíme se ho maximálně potrápit, co možná nejvíce sérii natáhnout a když to půjde, tak i z play off vyřadit,“ plánuje Aleš Kučera.

Pelhřimov už letos s Děčínem dvakrát hrál v rámci nadstavby. Doma Severočechy udolal 5:4, u Labe prohrál poměrně hladce 6:1. V loňské premiéře na druholigové scéně byli jen bezbrannými pikolíky, letošní sezona vše změnila – hokejisté Velkého Meziříčí patří do nejlepší osmičky skupiny Střed.

„Postup do play off byl náš cíl, i když jeho naplnění možná málokdo věřil. Ale dokázali jsme to a osobně to beru jako velký úspěch. Velké Meziříčí proniklo do vyřazovací části už ve druhém roce svého působení ve třetí nejvyšší soutěži. Je skvělé, že nemusíme odvracet starosti se záchranou,“ říká trenér Horáckého hokejového klubu Bohumil Prachař.

Jeho tým se zítra a v neděli opře do Rokycan. Vítěz dlouhodobé části skupiny Západ rozfoukává plamínek velkých ambicí: chce první ligu.

„Play off je úplně jiná soutěž. To není fráze, ale pravda. Rokycany spolupracují s Plzní, v jejich kádru najdete hodně ostřílených borců. Pro některé naše hráče půjde o vůbec první zkušenost s vyřazovacími boji, jiní, jako třeba Bukáček, Adamec nebo Konta, už atmosféru play off znají. Každopádně nemáme co ztratit, pokusíme se Západočechy zaskočit,“ hecuje Prachař.

Ten přiznává, že mužstvo musel v průběhu sezony do značné míry obměnit. „Mančaft zkraje sezony by sestoupil. Deset dobrých hráčů jsem doplnil sedmi osmi novými tvářemi.

Bylo to nutné. Hodně nám pomohl i příchod gólmana Tomáše Malého. Je fakt, že jsme v nadstavbě trochu kolísali, což způsobily absence v obraně. Zalepovali jsme v ní citelné díry. Nyní jsme konečně kompletní. Znovu se ptám, proč nepřekvapit?“