„Odehráli jsme dvě katastrofální třetiny," netajil ani jihlavský asistent František Zeman. „Chyběl nám pohyb, střelba. To jsme sice ve třetí části částečně zlepšili, takže tři body zůstaly doma, ale s předvedenou hrou spokojeni nejsme."

Těžko se zápas hodnotil i kapitánovi Dukly Tomáši Čachotskému. „Začali jsme velice špatně. V Kadani jsme bojovali jako tým, dřeli jsme, a najednou hrajeme zase tak laxně! Vůbec nevím, co k tomu říct," hlesl smutně před novináři po utkání.

Zřejmě málokdo očekával, že si Jihlava s Mostem opět pohraje a počastuje ho tuctem branek, jako v prvním utkání na severu Čech. Hosté nepřijeli kompletní, a přestože rovněž Dukle pár hráčů chybělo, takové komplikace v utkání se určitě nečekaly. „Přijeli jsme v okleštěné sestavě, ale určitě jsme chtěli urvat nějaký bod," prozradil trenér Václav Baďouček, kterému chybělo kvarteto hráčů v čele se zkušeným Janem Alinčem.

Naopak ale nečekaně nastoupili extraligou ošlehaní Tomáš Divíšek a Vojtěch Kubinčák. A právě tato dvojice už ve druhé minutě Duklu načala. „Faktem je, že Most dal gól prakticky ze všeho," krčil rameny Čachotský. „Jenže my jsme nehráli dobře. Lítali jsme za pukama, který jsme nemohli mít, a pak tam oni měli prostor k brejkům."

Když v polovině zápasu zvýšili hosté už na 4:1, s Duklou to vypadalo zle nedobře. Favorit těžce selhával s papírově slabším soupeřem. „My nemůžeme říkat, že je někdo slabší soupeř. Vždyť Most byl za náma jen o sedm bodů! Musíme bojovat o každý bod, hrát každý zápas od začátku naplno, všichni to odehrát poctivě zezadu, pak přijdou i góly vepředu. Dneska jsme ale začali jako lajdáci," pokračoval v hodnocení výkonu jihlavský křídelník.

Zázrak a obrat ve skóre se nakonec na Horáckém zimním stadionu přihodily. Nejprve snížil Diviš, a poté během tří minut dvakrát Čachotský a jednou Semorád sebrali soupeři vidinu na bodový zisk. „I když ten hokej určitě nebyl ke koukání, dokázali jsme, že jsme parta a umíme takové utkání zvrátit," našel jedno pozitivum na středeční výhře Čachotský.

Duklu čeká ve středu zápas na ledě Benátek nad Jizerou. Tedy vzhledem k ambicím obou týmů a jejich postavení v tabulce opět zdánlivě lehčí soupeř. Jihlavský lídr ale tuší, že jej se spoluhráči znovu nečeká procházka růžovou zahradou. „V žádném případě to není slabší tým než my! Pro nás je každý soupeř nebezpečný, protože v nějaké super herní pohodě nejsme, to si nemusíme vůbec nalhávat. Kolektivně to musíme ubojovat, udělat nějakou bodovou šňůru. S tou se snad dostaví i větší lehkost a pohoda," věří nejproduktivnější hráč Dukly.