Pětiminutová famózní pasáž v prvním dějství poslala domácí hokejisty do luxusního tříbrankového trháku! A stačilo celkem "málo". V přesilovce se ujalo nahození Stehlíka. Zanedlouho z podobného místa vystřelil Nedbal, a i jeho pokus švihem proletěl přes hradbu těl až za Neužilova záda.

A právě sokolovský brankář se musel po další minutě a půl hodně červenat. Vyjel si totiž za do pravého rohu, kde nešikovně rozehrál a dotírající Šťovíček jen obkroužil branku a pohodlně zavěsil.

Z jasného mače ale udělala Horácká Slavia drama. Už v prostředním dějství si koledovala, ale to ještě hosté za Jekelova záda puk nepropasírovali. V cestě jim stála dvakrát i branková konstrukce.

V závěrečné třetině jim ale stačily necelé tři minuty, aby se dostali na kontakt. Osmík si šikovně najel za obrannou linii a kličkou do forhendu nedal třebíčskému brankáři šanci. A na 2:3 snížil záhy v kleče zakončující Rohan. Ze šoku však vymanili třebíčské hráče sokolovský Hašek, který se nechal vyloučit, a Kowalczyk, jenž v početní výhodě trefou do víka vrátil Horácké Slavii klid. Závěr mače

Chance liga
TŘEBÍČ – SOKOLOV 4:2
Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Psota, Krliš), 18. Nedbal (Nedvídek), 19. Šťovíček, 45. Kowalczyk (Vodný) – 41. Osmík (Rohan, Klejna), 43. Rohan (Švec). Rozhodčí: Dědek, Šudoma – Zídek, Vašíček. Vyloučení: 3:5-. Využití: 2:0. Třetiny 3:0, 0:0, 1:2. Třebíč: Jekel – Stehlík, Zukal, Furch, Kowalczyk, Nedbal, Tejnor, Vodička – Psota, Bittner, Šťovíček – Ferda, Nedvídek, Vodný – Kratochvil, Michálek, Krliš – Oščádal, Křehlík, Hrubec. Sokolov: Neužil – Poizl, Pohl, Houdek, Klejna, Benda, Rulík, Kadeřávek – Osmík, Kverka, Vracovský – Kadlec, Rymon, Šik – Kropáček, Rohan, Švec – Jiskra, Hašek, Prymula.