„Udržoval se, protože čekal na nabídku. Chodil si tady zabruslit, chvilku bude možná nevyhraný, ale na druhou ligu by měl s přehledem stačit. Navíc jeho parametry budí respekt," říká manažer klubu Miloslav Šimon.

Třicetiletý Lojek by měl být na ledě se svými 195 centimetry a 105 kilogramy nepřehlédnutelnou postavou. Bývalý český reprezentant, který po svém návratu z Floridy zakotvil v Třinci, s nímž vybojoval v roce 2011 mistrovský titul, strávil poslední rok ve slovenském Martinu. „V kontaktu jsme byli necelé dva měsíce. Jeho agent mu nic nesehnal, tak jsme si plácli spolu. Martin bydlí ve Žďáře a už byl s námi na tréninku. Mám z toho předčasné Vánoce," zářil spokojeností manažer Miloslav Šimon a dodal: „Jde o našeho odchovance, nakoukl do NHL, byl v nároďáku, má na svém kontě přes 300 zápasů v extralize, nic lepšího Žďár nemohlo potkat."

Martin Lojek přestoupil ze Žďáru v dorosteneckém věku do Pardubic, odkud začal být zván do reprezentačních mládežnických výběrů. V roce 2002 odešel do kanadského Bramptonu. Po roce ho draftovala Florida Panthers a zahrál si na pro Čechy bronzovém MS juniorů do 20 let. Premiérového startu v nejlepší lize světa se Lojek dočkal 3. února 2007, kdy si zahrál proti Králům z Los Angeles. Kvůli malému vytížení se vrátil do Třince, kde působil s malými přestávkami až do roku 2014 a stále je jeho kmenovým hráčem. Celkem nasbíral 303 extraligových startů, v nichž posbíral 47 bodů (20+27). V sezoně 2010/2011 se stal mistrem republiky a poprvé nakoukl do národního týmu. Loňský rok strávil ve slovenském extraligovém klubu MHC Mountfield Martin.