Rozhodně zklamání zavládlo na Vysočině. Bez výjimky. Představitelé tamních účastníků druhé ligy doufali ve vítězství druhé varianty. „Nejsme spokojeni. Přijdeme o derby,“ hlásil pro server hokej.cz manažer havlíčkobrodských Bruslařů David Kozlík mladší.

Má pravdu. Celek z Kotliny byl totiž jako jediný zástupce Vysočiny přidělen do skupiny Jih. „Nejbližší soupeř je pro nás prakticky Tábor, což je nějakých osmdesát kilometrů. Z pohledu ekonomické nákladnosti jsou pro nás obě varianty dost podobné. Ale kvůli sportovním aspektům jsme chtěli čtyři skupiny. Zápasy se Žďárem nad Sázavou, Velkým Meziříčím nebo Znojmem by byly hodně atraktivní. Rozhodnutí každopádně respektujeme, popereme se s ním,“ uzavřel Kozlík.

Třebíčští hokejisté se v rámci přípravy a poháru v Porubě utkají s Jihlavou minimálně dvakrát.
Po pěti letech se potkají hokejisté Dukly a Horácké Slavie na turnaji

Se slovy kolegy souhlasil taktéž Miloslav Šimon ze Žďáru. „My jsme chtěli čtyři skupiny. Mrzí mě, že se letos nepotkáme s Michalem Konečným. Po oznámení jeho angažmá v Havlíčkově Brodě jsme se těšili na společné souboje. Špičkovali jsme se, bohužel k nim nedojde. Mně se líbil model, který tu byl před pár lety. V něm jsme většinu zápasů odehráli s kluby v těsné blízkosti, pak jsme se navíc podívali i na Moravu,“ dodal pro server hokej.cz Šimon.

V klubu nováčka třetí nejvyšší soutěže přijali složení skupin s pochopením. „Byli jsme pro variantu se čtyřmi skupinami, abychom hráli s oběma kluby z Vysočiny. I dojezdově by to pro nás bylo výhodnější. Rozhodnutí většiny klubů však respektujeme,“ řekl Deníku manažer hokejistů Velkého Meziříčí Jaroslav Juda.

Složení skupin 2. ligy pro sezonu 2020/2021
SEVER: Most, Bílina, Děčín, Jablonec, Řisuty, Nová Paka, Trutnov, Dvůr Králové.
JIH: Cheb, Klatovy, Písek, David servis Č. Budějovice, Tábor, Příbram, Kobra Praha, HAVLÍČKŮV BROD.
VÝCHOD: Znojmo, Hodonín, VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Valašské Meziříčí, Opava, Nový Jičín, Kopřivnice, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU.