Důležitý duel sehráli hokejisté Žďáru před týdnem, kdy však v očekávaném derby v Havlíčkově Brodě selhali a z Kotliny si přivezli debakl 1:7.

„Od začátku to od nás bylo špatné, dostali jsme dva rychlé góly a pak už se to s námi vezlo,“ povzdychl si trenér Plamenů Michal Konečný a dodal. „Byl to obrovský výpadek všech hráčů. Stát se to může, ale v derby to zamrzí. Byli jsme všude pozdě, nestíhali jsme, tím ale nesnižuji výkon domácích, kteří hráli opravdu výborně.“


TRUMFY DRŽÍ BRUSLAŘI


Před včerejším derby proti Moravským Budějovicím (hrálo se na Bouchalkách až po naší uzávěrce) tak Žďár stále vévodil tabulce skupiny Jih, ale na druhý Brod měl náskok jen dvou bodů a na třetí Budějovice pět. Oba celky však mají oproti Plamenům jeden zápas k dobru.

Ve Vysočina Areně v úterý zápolili v běhu na lyžích žáci základních škol v projektu Lyžuj lesy.
Ambasador Ročárek: Potěšilo mě nadšení mladých závodníků

„Brod to má ve svých rukách, myslím si, že si to vítězství ve skupině pohlídá. My chceme být minimálně druzí, proto bude klíčový středeční zápas proti Moravským Budějovicím,“ vysvětloval kouč Plamenů, který chtěl základní skupinu vyhrát.
„Samozřejmě to zamrzí, pokud první místo nedopadne, protože jsme po většinu základní části byli na čele. Nyní se ale musíme dobře připravit na play-off.“


NA SEVERU UKÁZALI SÍLU


Že by mohli být na dobré cestě, předvedli Konečného svěřenci v sobotu na ledě Nového Jičína. Výhra 3:2 přišla po dobrém výkonu, obě branky Plameny inkasovaly až v úplném závěru zápasu.

„V Novém Jičíně jsme hráli opravdu dobře, výsledek je pro domácí soubor hodně přijatelný. Až na ten závěr, kdy jsme v oslabení dostali dvě branky, to od nás bylo dobré,“ potvrdil Michal Konečný, který mohl své ovečky pochválit.

„Hráli jsme aktivně, všechny čtyři lajny, navíc to bylo podpořené i z obrany. K vidění byla spousta pěkných akcí, chybělo tomu jen lepší zakončení. Zápas jsme ale měli pod kontrolou a zaslouženě brali tři body.“

Hokejisté Velkého Meziříčí (v modrém). Ilustrační foto.
Hokejisté Meziříčí si upevnili vedoucí pozici