OPAVA - ŽĎÁR N. S. 4:1

První příležitost měly hostující Plameny, ale Spálovský v první minutě mířil z prostoru mezikruží nepřesně. Poté převzali iniciativu hráči Opavy, Peslar se Štindlem se pouze zastřelovali, v 6. minutě už ale brankově udeřilo. Herman nezištně uvolnil nehlídaného Malinu, který střelou z první otevřel skóre zápasu. Hokejisté Slezanu poté mohli své vedení několikrát navýšit, ale Sláma byl pokaždé pozorný.

Prostřední část zápasu nabídla několik přesilových her na obou stranách, střelci však neměli seřízená mířidla. Krátce po polovině utkání domácí Černý ve vlastním oslabení vybojoval kotouč na útočné modré, následně vyslal do úniku Wolfa, tomu ale v poslední chvíli kotouč utekl. Dalších branek se tak necelé čtyři stovky diváků dočkaly až v závěrečné dvacetiminutovce.

Fotbalisté Nové Vsi (v modrém dresu obránce Jiří Krejčí). Ilustrační foto
Nová Ves prožila solidní podzim. Trenér Šikola touží řešit defenzivu

Ve 43. minutě putoval na trestnou lavici hostující Knap, což domácí celek po minutě potrestal. Hermanovu střelu Sláma jen vyrazil před sebe a Rousek měl při dorážce jednoduchou úlohu – 2:0. Za další tři minuty si tato dvojice spolupráci zopakovala, Herman s trochou štěstí našel Rouska, který si v pro něj ne úplně komfortní situaci k zakončení věděl rady. Pomyslný hřebíček pro hokejisty Žďáru pak o dvě minuty později zatloukl Wolf, když při dorážce nedal Slámovi šanci – 4:0. Alespoň čestného úspěchu se Plameny dočkaly dvě minuty před koncem, Wasserbauer při vlastním oslabení bekhendem překonal gólmana Opavy a uzavřel skóre zápasu na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 6. Malina (Herman, Zdeněk), 44. Rousek (Herman, Malina), 47. Rousek (Malina, Herman), 49. Wolf (Černý) – 58. Wasserbauer (Adam, Koželuh). Rozhodčí: Dufka - Novotný, Pippal. Vyloučení: 6:7, navíc Hendrych (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 354. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1. Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva, Kadleček, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Gregar, Knap, Heinrich, Kovářů, Prokš, Wasserbauer, Chlubna, Adam, Kunstmüller, Medek, Bureš, Jindra.