„Nesmíme sklopit hlavy. Je to 1:1 na zápasy, takže je série pořád otevřená. Pondělní zápas začíná za stavu 0:0, s dnešní porážkou se musíme vyrovnat,“ řekl trenér Martin Sobotka po historicky nejvyšším debaklu v play-off od návratu do II. ligy.

„Zápas jsme začali úplně jinak než ve čtvrtek. Byl tam pohyb, mělo to hlavu a patu, systém. A bylo to znát. Dali jsme zkraje tři góly a celá první třetina byla z naší strany povedená. V Kolíně první třetina rozhodla v náš neprospěch, ve Žďáru to bylo opačně. Udělali jsme si v ní dostatečný náskok a pohlídali si ho,“ komentoval utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Kromě nejvyšší letošní porážky Plamenů zaujal i poměr trestů. Hlavní rozhodčí Tomáš Veselý, bratr kolínského útočníka Jana, který zaznamenal dva góly a dvě asistence, udělil celkem 111 trestných minut. Poměr vyzněl jasně pro domácí 79:32.

Žďáru, jenž nastoupil kvůli zranění dvou hráčů jen s pěti beky, navíc vyloučil dva obránce do konce zápasu.

ŽĎÁR N. S. – KOLÍN 2:9

Branky a nahrávky: 19. T. Střecha (Bureš), 40. Kaňka (Štěpánek, Rašner) – 2. J. Veselý (Semirád), 12. Morkes (Voženílek, Jankovský), 12. Kadlec st. (Suchý, J. Veselý), 24. Morkes (Jankovský), 28. J. Veselý (Voženílek), 29. Malý (Morkes), 32. Malý (J. Veselý, J. Kadlec st.), 35. Ježek (Březina, Chvojka), 48. Semirád (Malý, J. Kadlec st.). Rozhodčí: T. Veselý – Urubčík, Pechánek. Vyloučení: 11:11, navíc Beneš 10 min.+DKU, Lojek DKU (oba ZNS), Zumr (KOL) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 1673. Třetiny: 1:3, 1:5, 0:1. Stav série: 1:1. Žďár n. S.: Blažíček (12. Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Smejkal, Rašner – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, D. Vítek, Kovářů, Gregar, Bureš, T. Střecha, Pazourek, Hron.

Plameny pískal bratr jednoho z kolínských hráčů. Rozhodl systém

Zápas ve Žďáře pískal jako hlavní sudí Tomáš Veselý, který se na ledě potkával se svým bratrem Janem. Sobotní čtvrtfinálový zápas druhé hokejové ligy pískal jako hlavní rozhodčí bratr jednoho z kolínských hráčů. Hlavní sudí Veselý navíc utkání vůbec nezvládl a zejména na začátku, za ještě nerozhodnutého stavu, se našlo několik momentů, ve kterých stranil hostujícímu týmu.

Měla to být oslava hokeje. Plný stadion, skvělá atmosféra a očekával se parádní zápas. Celou událost, ale zdevastoval svým výkonem hlavní sudí Tomáš Veselý. Frustrovaní domácí fanoušci, kterých na stadion dorazilo 1 673, ale i hráči to dávali jasně najevo. Situaci vyostřila skutečnost, že jeho bratr Jan je útočníkem kolínských Kozlů. „Na zápasy deleguje rozhodčí automaticky systém, který o tom, že to jsou bratři, neví," řekl řídící pracovník soutěže Vladimír Schiefner. „Zatím jsme žádné stížnosti nedostali, ale tuto informaci předáme řídící komisi rozhodčích," pokračoval.

Že takové zápasy řídí rodinný příslušník jednoho z hráčů nevadilo ani kolínskému trenérovi. „Už nám pískal asi dvě utkání a vždycky to bylo korektní. Já v tom nevidím nic špatného," řekl Jiří Seidl.

Nutno podotknout, že zápas by s velkou pravděpodobností kolínští vyhráli i při plné regulérnosti zápasu. Frustrace žďárských fanoušků a hráčů je ale zcela pochopitelná.