KOLÍN - ŽĎÁR N. S. 1:2 sn

Stav série 0:2

Plameny se mohly radovat z vedení již v páté minutě, jenže branka kvůli posunuté domácí kleci neplatila. V dalším průběhu úvodního dějství bylo na obou stranách gólových šancí jen poskrovnu, naopak trestná lavice byla co chvíli obsazená.

V úvodu prostřední části orazítkoval břevno hostující svatyně Panna, na druhé straně dvakrát zahrozil Pytlík. Prvního gólového momentu utkání se necelých šestnáct stovek diváků dočkalo ve 35. minutě. Pěknou souhru domácího útoku zužitkoval Panna, když prostřelil gólmana Slámu – 1:0. Ještě hůř mohlo být s Plameny o dvě minuty později, kdy Kozlové znovu nastřelili tyčku hostující branky.

Ve třetí třetině si hráči Žďáru vytvořili tlak, z nějž postupně rezultovaly příležitosti k vyrovnání, tu největší měl Střecha. Kolín pak již poněkolikáté v utkání rozezvučel brankovou konstrukci za Slámou a přišel trest. Chvíli po skončení přesilové hry prokázal dobrou intuici Jícha a překonal domácího gólmana – 1:1. V prodloužení měl velkou šanci hostující Štěpánek, ale rozhodnout musely nájezdy. Žďár poslal v první sérii do vedení Gregar, Kolín však okamžitě odpověděl Malým. Poté se střelci odmlčeli, až v sedmé sérii rozhodl o zisku dalšího bodu pro Plameny Střecha.

„Kolín byl dnes lepším týmem, ale nás opět podržel výbornými zákroky gólman Sláma. Právě o tom však zápasy v play-off jsou. Ve třetí třetině jsme se rvali o vyrovnání, v prodloužení jsme ale byli horší a trošku tak spoléhali na nájezdy,“ přiznal po druhém zápasu série kouč Plamenů Michal Konečný.

Branky a nahrávky: 35. Panna (Semirád, Březina) – 56. Jícha (Kuřítko, Bureš), rozh. nájezd Střecha. Rozhodčí: Škrobák, Šindel – Žídek, Sedláček. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1583. Třetiny: 0:0 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1. Žďár n. S.: Sláma (Radosta) – Pleva, Klodner, Peslar, Lojek, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Jícha, Bureš, Kuřítko, Střecha, Stehlík, Beneš, Gregar, Dospěl, Kunstmüller.