Klíčovým duelem vstoupí jihlavští tenisté do extraligy smíšených družstev. Na úvod změří síly s Mariánskými Lázněmi, se kterými v loňské sezoně prohráli. Před tím však se Západočechy vítězili. V sobotu je potom čeká patrně papírově těžší soupeř, domácí TK Liberec.

Pokud chce Spartak postoupit do semifinálové skupiny B, kam byly nasazeny Přerov a I. ČLTK Praha, bude muset v obou případech uspět. Odrazovým můstkem by měla být čtvrteční výhra nad Mariánskými Lázněmi. Spartak však žádný lehký duel nečeká, ostatně to se potvrdilo i v loňském roce. „Vidím to tak padesát na padesát," přemítá kapitán týmu Kamil Vondráček a dodává: „Teď už je to ale na hráčích, manažersky jsme už udělali, co jsme mohli."

Ten musel řešit hlavně post ženské dvojky. Dříve bylo zvykem, že si Spartak vystačil z vlastních zdrojů. Jenže Hana Šromová už před lety ukončila kariéru, Ivetu Gerlovou trápí letos zdraví a Lucie Kriegsmannová je v Austrálii. „Nakonec jsme angažovali k Francouzce Foretz-Gaconové Chorvatku Anu Vrljičovou, která je momentálně na žebříčku WTA v polovině třetí stovky. V záloze ještě máme Bulharku Diu Evtimovovou," prozrazuje Vondráček, který právě v ženské části týmu vidí v duelu se Západočechy velkou sílu: „Potřebovali bychom, aby holky uhrály aspoň dva body."

Mariánské Lázně se sice posilní o Italku Camerinovou, která v minulosti byla i 41. nejlepší hráčkou světa, jenže už pět let se marně snaží vrátit do první stovky a navíc úspěchy sbírala hlavně na antuce. To jihlavská jednička Stephanie Foretz-Gaconová naopak na hraně první stovky je a tvrdý povrch preferuje.

Jiná situace bude mezi muži. „Tady je otevřené, dost těžko se tipuje, kdo by mohl uhrát body," váhá Vondráček. Dost možná bude rozhodovat duel jedniček, Francouz Roger-Vasselin i Ital Cipolla mají obdobnou výkonnost, navíc jsou oba „trávaři".

Definitivně se asi však rozhodne ve čtyřhrách, do nichž by rád Vondráček vstupoval minimálně za stavu 3:3. „To bychom mohli vsadit na variantu jednoho silného mužského deblu." Tím by byla samozřejmě dvojice Edouard Roger-Vasselin, Leoš Friedl.