Horácká Slavia se ve Vrchlabí pokusí zapomenout na nepovedený zápas s Havířovem. Ten v pondělí přijel do Třebíče s torzem sestavy, celý zápas bránil, hrál na brejky a tato destruktivní taktika slavila úspěch. Nakonec si odvezl výhru 5:2.

„Určitě se otřepeme rychle. Vrchlabí je další tým, který je v tabulce pod náma o pár bodů. Liga je letos hodně vyrovnaná. Do Vrchlabí pojedeme s tím, že chceme urvat nějaké body už jen kvůli tomu, abychom odčinili porážku s Havířovem,“ říká před dnešním zápasem třebíčský útočník Petr Zahradník.

Ve Vrchlabí se třebíčští hokejisté pokusí zlepšit především defenzivu. „Musíme hrát dobře zezadu a nepouštět je do protiútoků. Z těch totiž dostáváme v poslední době hodně gólů. Musíme doufat, že se k nám na rozdíl od zápasu s Havířovem přikloní štěstí a samozřejmě tomu také musíme jít naproti. Snad nám tam něco padne a body si odvezeme,“ doufá sedmadvacetiletý hokejista.

V Jihlavě se od pondělního zápasu s Olomoucí hodně změnilo. Do utkání v Táboře už nepovede tým Josef Augusta, naopak poprvé se na lavičce představí jako jediný hlavní kouč Roman Mejzlík. A premiéru si odbude i jeho nový asistent Patrik Augusta.

Každopádně Dukla bude chtít v Táboře navázat na velmi dobrou bilanci z uplynulých kol. Ze tří zápasů na domácím ledě urvala dvě vítězství a jednu porážku v prodloužení. „Chtěli jsme devět bodů, to je jasné, ale já myslím, že i těch sedm je super,“ pochvaloval si obránce Pavel Staněk. Pro žlutočervené mluví také fakt, že svého dnešního soupeře dokázali porazit v prvním zápase jasně 6:2.

Havlíčkův Brod jede do Olomouce, kde se pokusí odčinit špatný výkon proti Berounu. „Utkání s Berounem rozhodly přesilovky pět proti třem, které jsme nevyužili. Stalo se nám to osudným. Beroun přijel sice s defenzivní taktikou, ale určitě chtěl vyhrát,“ vrátil se ještě k pondělnímu zápasu brodský trenér Petr Novák, ale ten zároveň nabádal hráče, aby se už soustředili na dnešní duel v Olomouci.

„Na zápas s Berounem už jsme zapomněli. Už teď se připravujeme na Olomouc. Nečeká nás sice nic jednoduchého, protože to je top tým první ligy, ale jedeme tam s čistou hlavou. Můžeme jen překvapit a jen získat,“ má jasno Novák.