Vítěznou sérii žďárských hokejistů uťala Břeclav

Vysočina - Pouze pelhřimovští hokejisté dokázali ve středu večer z druholigových zástupců Vysočiny bodovat naplno. Žďár nad Sázavou po třech výhrách v řadě propadl v Břeclavi, Velké Meziříčí si přivezlo bod z Přerova.

28.11.2008

Pelhřimovský gólman Ondřej Jirkův byl ve Šternberku k nepřekonání – poradil si se všemi pokusy domácích hokejistů. Spartak se i díky němu radoval z vítězství 3:0. Foto: Deník/Kamil Vaněk

ŠTERNBERK – PELHŘIMOV 0:3

Pelhřimovští bodovali už ve čtvrtém zápase za sebou, navíc poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Na brankáře Jirkůva přitom mířilo 36 střel.
O majiteli bodů rozhodla hlavně první třetina, v níž se důraznější a lépe kombinující Spartak dočkal dvou branek z holí Melouna a Plachého. Výsledku dal konečnou podobu v oslabení Kubát, když těžil z útočného výletu beka Kašpara.

„Jsem rád, že se nám povedlo navázat na slušné výsledky z posledních zápasů. Rozhodla naše lepší produktivita a výkon Ondry Jirkůva, který nás podržel v rozhodujících chvílích ve druhé třetině,“ uvedl kouč hostů Ladislav Kolda.

Šternberk nedokázal skórovat ani z trestného střílení, to na konci druhé dvacetiminutovky zahodil Fiala.

Branky a nahrávky: 7. Meloun (Hrbatý, Plachý), 15. Plachý, 23. Kubát (Kašpar). Rozhodčí: Jeřábek – Bojda, Miller. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:0. Pelhřimov: Jirkův – Krpálek, Kašpar, Meloun, Spudil, Bílek, Vácha – Heřman, Anderle, Kubát – Hrbatý, Plachý, Tecl – Kočan, Hadrava, Pelán.

PŘEROV – VEL. MEZIŘÍČÍ 3:2 p

V úvodní třetině sice dostal hosty do vedení po individuální akci Jonáš, jenomže Přerovu se podařilo ve druhém dějství vývoj zápasu otočit. Ve třetí dvacetiminutovce ovšem vyrovnal Nekvasil a šlo se do prodloužení. Na jeho konci napřáhl Ditrich a odražený kotouč skončil za zády bezmocného Betince.

„Před zápasem bych bral bod, ale po utkání je to pro mě málo. Navíc jsme přišli o Kuntsmüllera, který má zřejmě naražená žebra,“ povzdechl si trenér Velkého Meziříčí Bohumil Prachař.

Branky a nahrávky: 35. Ditrich (Faltýnek), 39. Martinák (Ditrich, Sprušil), 65. Ditrich (Faltýnek) - 8. Jonáš, 44. Nekvasil (Jonáš). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 3:6, navíc Martinák – Sobotka oba 5 minut plus do konce utkání. Bez vužití. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0. Velké Meziříčí: Betinec – Stráňovský, Macháček, Vlašín, Plch, Pálka, Heřmanský – Bukáček, Kunstmüller, Sobotka – Janda, Nekvasil, Jonáš – Dostál, Hudcovský, Bula – Bašnár, Jánský, Krča.

BŘECLAV – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 5:1

Gólově udeřilo až závěru první třetiny. V 17. minutě Kaut fauloval Čikla, a domácím se tak naskytla další početní výhoda, kterou už dokázali využít. Z mezikruží pálil uzdravený Mífek.

Hosté již poněkolikáté pykali za svoji nedisciplinovanost. Na trestnou lavici nejdříve usedl Kaut, o minutu později Fila, a Lvi tak měli možnost téměř minutové dvojnásobné přesilovky, kterou zužitkoval Nohel. Druhý a čtvrtý gól dělily pouhé tři minuty. Hosté se na dostřel Chvátalovy branky dostávali sporadicky, navíc v čase 35:26 ujel v oslabení Barák a blafákem zvýšil už na 5:0. Žďárští dosáhli čestného úspěchu díky Štěpánkovi.

„Z naší strany to byl asi nejhorší zápas v letošní sezoně. Břeclav jsme vyloženě podcenili a ve druhé třetině jsme dostali tři rychlé góly a bylo po zápase,“ povzdechl si po zápase zklamaný asistent žďárského kouče Jaroslav Benák.

Branky a nahrávky: 18. Mífek (Vaněček, Popela), 24. Nohel (Pazdera, Karný), 25. Mífek (Vaněček), 27. Šimeček (Karný), 36. Barák (Hrůza) – 50. Štěpánek (Kaut, Sobotka). Vyloučení: 7:8. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:0, 4:0, 0:1. Žďár nad Sázavou: Blažíček - Koželuh, R. Sobotka, Moščic, Fibikar, Pleva, Jelínek - Fila, M. Sobotka, Plachý - Vránek, Dítě, R. Štěpánek - J. Kaut, Havelka, T. Kaut.
Ostatní zápasy 21. kola: Valašské Meziříčí – Hodonín 5:4, Šumperk – Technika Brno 2:1, Orlová – Uničov 4:2, Prostějov – Opava 3:2, Vsetín – Nový Jičín 4:2.