V červenci proběhlo setkání vedoucích mužstev, nastaly nějaké změny oproti loňskému ročníku?
Samozřejmě, že v loňském ročníku nastaly situace, na které naše propozice nepamatovaly. Došlo celkem k šesti doplňkům. Například se na brankáře nebude vztahovat pravidlo omezující počet přestupů a na soupisku lze zapsat gólmana s bydlištěm ve Žďáře, ale nebude moci nastoupit v poli. Dále se hodně diskutovalo o systému soutěže, ale nakonec většina odsouhlasila podobný model, který se hrál v předminulém ročníku a to jednokolově každý s každým. Pak se uvidí podle toho, kolik nám bude zbývat času.

Rádi bychom v nadstavbové části rozdělili mužstva do tří skupin dle pořadí ze základní části, tedy mužstva na 1. až 8. místě budou hrát play off, družstva na 9. až 14. a 15. až 20. místě budou hrát každý s každým jednokolově, přičemž se body ze základní části nezapočítávají. Play off se bude hrát na dvě vítězná utkání, v případě remízy po základní hrací době, hned následují trestná střílení. Možná ale bude play off jenom na dvě utkání, přičemž by rozhodoval poměr branek ve dvou zápasech, vše podle času.

Kdy bude finále Vesnické ligy?
Finále je naplánováno předběžně na polovinu března. Chtěli bychom ho spojit s akcí pro veřejnost.

Plánujete opět závěrečné vyhodnocení Vesnické ligy?
Vítěz po finále získá symbolický pohár, ale samotné vyhodnocení proběhne opět na sportovním plese v Ostrově nad Oslavou 20. března 2010. Pro přítomné bude připravený bohatý program a opět nějaké to překvapení.

Komu dáváte nejvyšší šance na zisk titulu?
Ze zkušeností z minulých ročníků je těžké odhadnout, kdo získá v jubilejním ročníku titul. Samozřejmě, že k favoritům by měly patřit celky, které se pohybovaly do čtvrtého místa, ale může se prosadit i jiný mančaft, který postoupí do play off.

A jméno vašeho favorita?
Myslím si, že mezi favority bude patřit loňský obhájce z Přibyslavi, Světnov, Bohdalec a Znětínek.

Jiří Bubák