„Konečně jede domů,“ vyhrkl s velkou úlevou jeho otec Vladimír, který svého syna ve dvě hodiny odpoledne převážel.

„Ráno byl na závěrečném vyšetření, a jelikož byl vzorný a disciplinovaný pacient, tak nám ho dali domů. Pořád zastavujeme, plive takovou tmavou krev a pořádně nemůže ani chodit, ale už se domů těší. Doma je doma,“ dodává Kočan starší.

Hrozící operace na klinice v Hradci Králové se zatím odkládá. „Vypadá to, že pokud nenastanou žádné komplikace, nebude na operaci muset,“ těší Vladimíra Kočana, jehož rodina nyní musí počítat s konzervativní léčbou všech zlomenin.

Čtyřiadvacetiletý forvard Plamenů utrpěl během nedělního druholigového střetnutí s Trutnovem těžký otřes mozku, mnohočetné zlomeniny nosu, lícní kosti a očního oblouku. Kvůli retrográdní amnézii si nic z osudného dne nepamatuje.

Lékaři naštěstí vyloučili krvácení do mozku, ale strachovali se o posun některého z úlomků kosti, který by ohrozil trojklaný nerv. Ten řídí činnost a zajišťuje citlivost obličejového svalstva. V tom případě by mladému hokejistovi hrozily trvalé následky.

Celý incident způsobil Martin Klement, jenž se v úterý pro server hokej.cz k celé věci vyjádřil takto: „To víte, že mě mrzí, jak to celé skončilo. Ale šlo o standardní situaci, do které bych šel znovu. Soupeř stál bokem k mantinelu, já jsem ho trefil ve snaze zabránit samostatnému úniku na našeho brankáře. Rozhodně jsem ho nechtěl zranit, ale on náraz nečekal,“ hájil se Klement, jenž se chtěl za svou „obětí“ a shodou okolností i bývalým spoluhráčem z Hradce Králové po třech dnech vydat.

„Po úterním tréninku do nemocnice pojedu,“ líčil na webu.

Jenže nakonec zůstalo pouze u slov, opak byl pravdou. „Klement do nemocnice osobně nepřišel,“ odpověděl Vladimír Kočan na dotaz redakce.

„V úterý večer mně ale telefonoval a omlouval se Honzovi i celé naší rodině. To, že za ním nepřišel, nás všechny mrzí, ale Honza říkal, že jeho omluvu bere.“