PELHŘIMOV – PŘEROV 1:4

V hodně nekompletní sestavě nastoupili pelhřimovští hokejisté proti Zubrům z Přerova. Scházeli nejen pendlové z Jihlavy, ale i nemocný kapitán týmu Tecl. Šanci tak dostali hned tři junioři, ale přesto domácí hráli dlouho vyrovnanou partii.

Na gól obránce Faltýnka odpověděl v úvodu druhé třetiny Pelán, který při přesilovce těžil z ideální přihrávky Plachého. Výsledek byl na vážkách až do poloviny závěrečné třetiny, kdy si domácí vybrali slabou chvilku. Udělali hned několik hrubých chyb a soupeř třemi góly vcelku vyrovnaný duel rozhodl.

Branky a nahrávky: 21. Pelán (Plachý, Heřman) – 8. Faltýnek (Kočara), 50. Kohút (Halouska), 52. Martiňák (Hanák), 54. Korčák (Ryšánek, Kolář). Rozhodčí: Němec – Blažek, Paulík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:3. Pelhřimov: Kaiseršot – Zelený, Meloun, Plch, Rusnák, Krpálek, Vácha – Pelán, Plachý, Hadrava – Moucha, Anderle, Kubát – Votápek, Heřman, Kočan.

UNIČOV – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:4

Hosté začali utkání aktivně a také šli díky Sobotkovi do vedení. Poté přidal další branku Burián a nemuselo zůstat jen u toho, kdyby Velké Meziříčí proměnilo další slibné příležitosti.

Ve druhé třetině se domácí tlačili před Betince, ovšem ten ze šestnácti pokusů nestačil pouze na střelu Ševčíka. A když pár vteřin před koncem druhého dějství zvýšil Fila na rozdíl dvou branek, začalo to vypadat na překvapení.

To se také konalo, protože v poslední třetině hosté zkušeně pohlídali výsledek a Burian vstřelil pojišťovací branku.

Branky a nahrávky: 37. Ševčík (Pekr, Bahula) - 6. Sobotka (Konta), 15. Burián (Fila, Nekvasil), 40. Fila (Nekvasil), 56. Burian (Bula). Rozhodčí: Alka – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:9, navíc Baško (Uničov) 10. minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 420. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1. Velké Meziříčí: Betinec – Střecha, Stráňovský, Vlašín, Konta, Hajas, Pálka, Kochánek – Kuntsmüller, Troščák, Sobotka – Burián, Nekvasil, Fila – Burian, Dostál, Bula.

VSETÍN – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 4:3

V první desetiminutovce viděli diváci hned tři branky. Domácím vedení vydrželo jen krátce, protože hned v 6. minutě srovnal po přihrávce navrátilce Bukáčka Dítě. Jenže domácí odpověděli už po dvou minutách díky Gergelovi. Ve druhé třetině sice vyrovnal Plachý, ale Vsetínu vrátily vedení branky Knebla a Zavrtálka.

Utkání ještě stačil dvě minuty před koncem zdramatizovat opět Plachý, ale vyrovnat už hosté nestačili.

Branky a nahrávky: 2. Podešva (Ašer, Knebl), 8. Gergela (Tesařík, Šimek), 31. Knebl (Tesařík, Podešva), 38. Zavrtálek (Blažek) - 6. Dítě (Bukáček), 28. Plachý (Havelka), 58. Plachý (Sobotka, Koželuh). Rozhodčí: Kusý - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 1680. Třetiny: 2:1, 2:1, 0:1. Žďár nad Sázavou: Vajner - Souček, Koželuh, Pleva, Fibikar, Poskočil, Moščic - Havelka, M. Sobotka, Plachý - Vránek, Bukáček, Dítě - Dobiáš, T. Kaut, Mühlfait.
Ostatní zápasy 36. kola: Orlová - Opava 5:3, Hodonín - Šumperk 4:2, Břeclav - Šternberk 8:4, Valašské Meziříčí - Technika Brno 7:5, Nový Jičín - Prostějov 3:2 v prodloužení.