Vždyť Velké Meziříčí nebodovalo už sedm zápasů v řadě a v šestnáctičlenné soutěži mu patří čtrnáctá příčka. Žďár je bez bodu čtyři zápasy a na dvanáctém místě.

„Musíme se chytnout. Jsme doma, hrajeme dobře, teď to jen potvrdit,“ burcuje velkomeziříčský kouč Bohumil Prachař. Jeho tým skutečně podává dobré výkony, jenomže se neuvěřitelně trápí v koncovce a v defenzivě si vybírá kopec smůly. „Nedáme góly, pak se v našem obranném pásmu špatně odrazí puk a už se vezeme,“ popisuje aktuální problém.

Už dnes ve středu by se mohlo blýskat na lepší časy. „Uvidíme, jestli nám nějaké hráče pustí Jihlava. Zejména v útoku bychom se měli v tomto zápase posílit,“ spoléhá kouč na střídavé starty hráčů Dukly.

To ve Žďáře se na zapůjčené hráče spoléhat nebudou. „Abych řekl pravdu, lépe se jeví naši junioři, kteří dostanou šanci,“ prozradil žďárský trenér Jaroslav Benc.

Také on by chtěl ukončit smolnou sérii svého týmu. „Na obou mužstvech leží nějaká ta deka. My chceme a musíme vyhrát. Velké Meziříčí spoléhá zejména na Bukáčka a Kunstmüllera, pokud nebudou mít svůj den, máme reálnou šanci na plný bodový zisk,“ podotýká Benc.

Žďáru se první derby na domácím ledě podařilo vyhrát. Téměř před dvěma měsíci porazil Velké Meziříčí 4:2. „I to jasně dává najevo, že máme šanci uspět i u nich,“ předesílá žďárský lodivod.

Ten přemýšlí o zvýšené motivaci hráčů. „Uvažuji o vypsání nějakých prémií. Na druhou stranu, ale nevím, jestli to bude mít nějaký efekt. Hráči totiž hrát naplno chtějí, ale prostě jim to momentálně nejde,“ uzavřel Benc.

--------------

Derby

VEL. MEZIŘÍČÍ
Postavení v tabulce: 14. místo.
Skóre: 54:69.
Nejlepší střelci: Jan Bula a Luboš Kuntsmüller – 6 branek.
Nejlepší nahrávači: Luboš Konta a Miroslav Bukáček – 6 asistencí.
Nejvyšší výhra v sezoně: 9:1 (Prostějov).
Nejvyšší prohra v sezoně: 2:7 (Vsetín).

ŽĎÁR N. S.
Postavení v tabulce: 12. místo.
Skóre: 52:69.
Nejlepší střelec: Jiří Plachý – 10 branek.
Nejlepší nahrávači: Jiří Plachý a Jiří Dítě – 6 asistencí.
Nejvyšší výhra v sezoně: 5:3 (Prostějov).
Nejvyšší prohra v sezoně: 3:12 (Val. Meziříčí).