Těžší práce čeká na hokejisty Velkého Meziříčí, kteří v neděli jedou hrát do Orlové proti lídrovi soutěže. „Je stále o co hrát. Jedeme zkusit štěstí, nic nevzdáváme,“ tvrdí velkomeziříčský kouč Jozef Zavadil.

Herní styl Orlové prý dobře zná. „Stále vytahují dopředu dva hráče. Když se je podaří pokrýt, dá se zaskočit obrana,“ vysvětluje možnou cestu k úspěchu trenér Velkého Meziříčí. Ten zatím neví, jestli bude moct do zápasu poslat svou brankářskou jedničku Petera Betince.

Betinec možná bude fit

„Proti Hodonínu se zranil, ale je možné, že chytat bude,“ dodává Zavadil. Jeho tým ve středu ostudně prohrál 2:10. „Bohužel jsme v úvodu zápasu neproměnili čtyři úniky. To se pak vymstilo. Poté jsem dal příležitost juniorům,“ uzavírá Zavadil.

10. prosince 2008. Tehdy si hokejisté Žďáru naposledy vezli body z ledu soupeře. Od té doby se venku trápí. „Chceme to zlomit každý zápas. Venku nehrajeme špatně, ale bohužel zatím bez efektu,“ krčí rameny žďárský trenér Jaroslav Benák.

Jeho tým trápí menší viróza. „Někteří hráči jsou nachlazení, ale do neděli by měli být v pořádku,“ dodává. Na Uničov by podle něj měl platit jednoduchý recept. „Dobrý hokej z naší strany. Oni mají zkušený tým,“ podotýká Benák.

Ve žďárském útoku nebude chybět Miroslav Bukáček. Navrátilec z Velkého Meziříčí se zatím jeví velice slušně. „Je to kvalitní hráč, který tomu dává hlavu a patu,“ pochválil svého nového svěřence Benák. Oba zápasy začínají shodně v 17 hodin.