UNIČOV – PELHŘIMOV 4:1

Výsledková krize pelhřimovského Spartaku měla pokračování v Uničově. Tým prohrál už páté utkání v řadě. „Zdobila nás sice bojovnost a z hlediska střelby to bylo vyrovnané utkání, ale musím uznat, že domácí vyhráli asi zaslouženě. Přece jen měli herně navrch,“ zhodnotil duel pelhřimovský trenér Ladislav Kolda.

Spartak se sice v první třetině dostal v přesilovce do vedení, ale po přestávce udeřili domácí. Tři góly v rozmezí osmi minut v podstatě duel rozhodly.

Branky a nahrávky: 22. Handl (Komínek, Bařica), 27. Pekr (Molota), 30. Komínek (Bařica), 57. Bařica (Handl) – 19. Plachý (Meloun). Rozhodčí: Krenželok – Bojda, Miler. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 0:1, 3:0, 1:0. Pelhřimov: Linhart – Meloun, Spudil, Vácha, Krpálek, Smetana – Votápek, Anderle, Kubát – Hrbatý, Plachý, Tecl – Kočan, Hadrava, Pelán.

TECHNIKA BRNO – ŽĎÁR N. S. 5:2

Brněnští hokejisté oplatili hostům prohru z prvního vzájemného měření sil. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, ve které si domácí během pěti minut vybudovali třígólový náskok, který si pohlídali až do konce.

Úvod střetnutí ovšem patřil Žďáru. V první desetiminutovce svého soupeře přestříleli, ale z několika vyložených šancí branku nevytěžili. „Nastřelili jsme třikrát tyč, měli jsme smůlu,“ povzdechl si Benc.

Druhá třetina již patřila domácím. Ti dokázali Blažíčka pokořit hned třikrát. Na brněnskou kanonádu odpověděl na konci druhé části Kaut, který vykřesal pro hosty jiskřičku naděje.

Tu však na začátku třetí třetiny Brňané svým čtvrtým gólem rychle uhasili a po zbytek utkání si výsledek pohlídali. „Domácí nás fyzicky i technicky přehráli, bylo nad naše síly v Brně bodovat,“ zhodnotil zápas Benc.

Branky a nahrávky: 28. Liška (Korotvička, Matouš), 30. Babic (Liška, Korotvička), 33. Korotvička (Špok), 43. Matouš (Odehnal), 60. Liška (Mráz) – 40. Kaut, 56. Plachý (Sobotka, Souček). Třetiny: 0:0, 3:1, 2:1. Žďár nad Sázavou: Blažíček – Koželuh, Souček, Pleva, Fibikar, R. Sobotka, Mošcic – Vránek, M. Sobotka, Plachý - Dítě, Fila, Kraučuk – Havelka (Zadina), Plch (Kaut), Burian.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:3

I přes prohru mohou být ve Velkém Meziříčí spokojeni. Na Valašsku předvedli solidní výkon a byli lídru tabulky důstojným soupeřem.

Domácí Bobři vedli již 3:0, ale houževnatí hosté dokázali díky Jandovi a Nekvasilovi utkání zdramatizovat. Před koncem druhé části však inkasovali čtvrtou branku a domácí již do konce zápasu nepřipustili žádné komplikace.

Branky a nahrávky: 10. Varga (Šebesta, Sochorek), 22. Šebesta (Sochorek,Varga), 27. Varga (Šebesta, Sochorek), 38. Varga (Šebesta, Sochorek), 59. Sochorek (Šebesta) – 32. Janda, 34. Nekvasil (Jonáš, Kunstmüller), 58. Janda (Bukáček). Rozhodčí: Váňa – Goňa, Poláček. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 700. Třetiny: 1:0, 3:2, 1:1. Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Plch, Vlašín, Macháček, Heřmanský, Bukáček, Janda, Sobotka, Bula, Kunstmüller, Nekvasil, Jonáš, Bašnár, Jánský, Krča.
Ostatní zápasy 27. kola druholigové skupiny Východ: Hodonín – Opava 2:4, Šternberk – Nový Jičín 9:0, Šumperk – Přerov 4:1, Orlová – Vsetín 4:2, Břeclav – Prostějov 5:2.